ART USB-DI, nowy konwerter sygnału cyfrowego do analogowego

0

Firma ART zaprezentowała właśnie nowy konwerter (przetwornik) sygnału cyfrowego do analogowego o nazwie USB-DI. Jak wskazuje nazwa urządzenia, znajdzie ono zastosowanie w przypadku podłączenia komputera do dowolnego systemu audio.

ART jest amerykańską firmą, która powstała w 1984 roku. Tworzą ją głównie z muzycy, inżynierowie i pasjonaci. To właśnie pasja i zaangażowanie inżynierów ART pozwoliły stworzyć im całą gamę produktów. Do bogatej już oferty dołącza właśnie USB-DI, kolejne urządzenie, które z pewnością sprawdzi się i pomoże swoim użytkownikom w pracy czy to w studio czy też na scenie.

ART USB-DI pobiera sygnał USB, konwertuje go na sygnał analogowy, a następnie izoluje za pomocą specjalnych transformatorów. Jak zapewnia producent, dzięki zastosowanej izolacji, zostały wyeliminowane wszelkie zakłócenia i zniekształcenia sygnału mogące występować w przypadku połączeń cyfrowo-analogowych.

Duże pokrętło na panelu przednim umożliwia nam łatwą i precyzyjną kontrolę sygnału wyjściowego. Użytkownik ma również do dyspozycji dodatkowe gniazdo słuchawkowe dzięki któremu może na bieżąco monitorować dźwięk. Zastosowany na przednim panelu przełącznik pozwala użytkownikowi na utrzymanie sygnału wyjściowego na stałym poziomie, przy jednoczesnej możliwości regulacji sygnału słuchawkowego.

USB-DI zasilany jest bezpośrednio z gniazda USB. Niski pobór mocy na poziomie 200mA eliminuje nam potrzebę stosowania zewnętrznego zasilania. Jest to z pewnością ciekawa propozycja, która ułatwi i zapewni stabilną pracę  systemu.

Czekamy na informacje o cenie i dacie wprowadzenia do sprzedaży 🙂

Specyfikacja techniczna:

  • wejścia: USB 2.0
  • próbkowanie: 32-48 kHz
  • wyjścia: 2x symetryczne XLR, słuchawkowe 1/8″
  • max sygnał wyjściowy: +7,5dBu
  • wyjście słuchawkowe: 150mW/kanał
  • pasmo przenoszenia: 20Hz – 20kHz
  • THD<0,02%

Więcej szczegółów
Producent: https://artproaudio.com
Dystrybutor: https://www.arcadeaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here