Kawai: Pianista Ivan Ilić w cyklu “My Shigeru” [VIDEO]

0

Ivan Ilić to wybitny pianista, który zakochał się w brzmieniu fortepianów marki Kawai. Wraz z japońskim producentem, przygotował cykl materiałów video, w których mamy okazję usłyszeć brzmienie jego prywatnego instrumenty z flagowej serii Shigeru. Zapraszamy!

Ivan Ilić to amerykański pianista serbskiego pochodzenia, o którym pisaliśmy wielokrotnie. Sławę solisty przyniosła interpretacja muzyki francuskiej, a w szczególności utworów Claude Debussy’ego. W październiku 2008 studio Paraty wydało jego nagranie 24 Preludia Debussy’ego, które zdobyło nagrodę francuskiej telewizji muzycznej Mezzo TV, przyznawaną przez krytyków muzycznych. Płyta znalazła się w rankingach najlepszych wydawnictw roku Top Five CD według magazynu Fanfare.

Nie dziwi zatem fakt, że w dwóch z czterech do tej pory przygotowanych filmach usłyszymy jego interpretacje właśnie wspomnianego wyżej kompozytora. W przytulnej atmosferze jego domu na południu Francji, artysta dał się namówić na nakręcenie pięciu utworów fortepianowych.

Możemy mu także pozazdrościć samego instrumentu jakim dysponuje. Cała seria fortepianów Shigeru Kawai jest flagową linią producenta. Pisaliśmy o nich w publikacjach: https://uptone.pl/tag/shigeru-kawai.

Zatem zapraszamy do wysłuchania artysty w czterech interpretacjach utworów fortepianowych. Ostatni zapewne w przyszłym tygodniu, więc też już czekamy z niecierpliwością… 🙂

Więcej szczegółów
Producent: https://shigerukawai.com
Producent: https://www.kawai.co.uk
Dystrybutor: http://silesiamusiccenter.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here