Kawai KDP120 z oficjalną prezentacją video

0

Kawai KDP120 to nowy przedstawiciel pianin cyfrowych japońskiego producenta. Oferuje klawiaturę Responsive Hammer Compact II, brzmienia fortepianu Shigeru Kawai SK-EX, łączność Bluetooth i USB, obsługę aplikacji PianoRemote i PiaBookPlayer i to w przystępnej cenie.

Na temat nowego pianina cyfrowego Kawai KDP120 pisaliśmy przy okazji jego premiery TUTAJ. Teraz czas na więcej szczegółów.

Najważniejsze cechy pianina:

  • 3-czujnikowa klawiatura Responsive Hammer Compact II
  • Dźwięki fortepianu Shigeru Kawai SK-EX, pełne samplowanie 88 klawiszy
  • Potężny 40-watowy wzmacniacz stereo i system głośników
  • Wygodna łączność Bluetooth® MIDI i USB-MIDI
  • Wsparcie dla aplikacji PianoRemote i PiaBookPlayer na iOS / Android
  • Wbudowane etiudy Burgmüllera, Czernego, Beyera i piosenki lekcyjne Alfreda
  • Ulepszony dźwięk słuchawek SHS z ustawieniami typu słuchawek
  • Kompaktowa konstrukcja obudowy dostępna w trzech atrakcyjnych wykończeniach
  • Sugerowana cena: ok. 4 699,00 zł

Klawiatura KDP120 z 88 ważonymi klawiszami reaguje jak pianino akustyczne, a bogate brzmienie fortepianu koncertowego z pewnością inspiruje i robi wrażenie. Instrument jest również wyposażony w łączność Bluetooth, wbudowane fragmenty lekcji i wygodny rejestrator utworów, co sprawia, że KDP120 jest idealnym wyborem dla początkujących, poszukujących instrumentu początkowego lub bardziej doświadczonych muzyków poszukujących drugiego pianina do cichej praktyki ze słuchawkami.

Responsywna klawiatura Hammer Compact II

Mechanizm klawiatury Responsive Hammer Compact II (RHCII) KDP120 został opracowany, aby oddać charakterystyczny sposób gry akustycznego fortepianu. Oparty na uznanej konstrukcji klawiatury RH, mechanizm bez sprężyn i solidna konstrukcja zapewnia stały ruch w górę i w dół, a ulepszony materiał amortyzujący pomaga zmniejszyć hałas klawiatury, co zapewnia płynne, naturalne i wysoce autentyczne wrażenia z gry na pianinie.

Ważone klawisze fortepianu akustycznego

Tak jak fortepiany akustyczne wykorzystują cięższe młotki basowe i lżejsze młotki wysokotonowe, tak samo klawiatura RHCII wykorzystuje różne wagi młotków, odpowiednio stopniowane dla każdego zakresu gry.

Takie szczegóły zapewniają większą stabilność podczas pasaży fortissimo, przy jednoczesnym zachowaniu delikatnej kontroli pianissimo, aby zaspokoić wymagania nawet najbardziej wymagającego pianisty.

Wykrywanie nacisku trzema czujnikami

Klawiatura Responsive Hammer Compact II wykorzystuje dokładny system wykrywania naciśnięcia klawiszy z trzema czujnikami, aby zwiększyć realizm gry.

Dodany trzeci czujnik poprawia responsywność podczas wielokrotnego grania tym samym klawiszem, a w przeciwieństwie do konwencjonalnych dwóch sensorów, które można znaleźć w wielu pianinach cyfrowych, pozwala na stopniowe „warstwowanie” dźwięku pojedynczej nuty bez utraty poprzedniego tonu.

Technologia akcji Kawai monitoruje również prędkość, z jaką każdy klawisz jest podnoszony, wpływając na charakter uwalniania dźwięków fortepianu i zapewniając większy zakres ekspresji pomiędzy grą staccato i legato.

Brzmienie fortepianu koncertowego Shigeru Kawai SK-EX

Fortepian koncertowy Shigeru Kawai SK-EX został zaprojektowany jako kolejny krok w rozwoju sztuki gry na fortepianie. Zdobywając reputację „pierwszego fortepianu Japonii”, zdobi sceny sal koncertowych i instytucji muzycznych na całym świecie, zdobywając powszechne uznanie za wyjątkową czystość i zakres dynamiki.

SK-EX był wielokrotnie wybierany przez profesjonalnych pianistów na tak prestiżowych imprezach, jak międzynarodowe konkursy pianistyczne im. Fryderyka Chopina, Czajkowskiego i Rubensteina. Dzięki naprawdę wspaniałemu brzmieniu i cudownie czułej charakterystyce, SK-EX można najlepiej opisać jednym słowem – nieporównywalny.

Prawdziwy charakter w każdej nucie

Pianino cyfrowe KDP120 przechwytuje piękny dźwięk wysoko cenionego fortepianu koncertowego Kawai, a wszystkie 88 klawiszy tego wyjątkowego instrumentu zostało skrupulatnie nagrane, przeanalizowane i wiernie odtworzone przy użyciu zaawansowanej technologii obrazowania harmonicznego.

Nagrywanie każdego klawisza z osobna w ten sposób zachowuje bogaty charakter harmoniczny fortepianu koncertowego SK-EX i gwarantuje, że dźwięk słyszalny podczas gry na którymkolwiek z ważonych klawiszy KDP120 jest wiernym odzwierciedleniem oryginalnego źródła akustycznego.

Technologia obrazowania harmonicznego

Podczas gry na dobrym pianinie siła nacisku na klawiaturę wpływa nie tylko na głośność wytwarzanego dźwięku, ale także na unikalny charakter tonalny każdej nuty. Dlatego też, aby stworzyć realistyczny portret akustyczny fortepianu koncertowego SK-EX, nie tylko każdy klawisz jest nagrywany indywidualnie, ale także w różnych głośnościach, od delikatnego pianissimo do grzmiącego fortissimo.

KDP120 oferuje bardzo szczegółowy portret akustyczny, wykorzystując zastrzeżoną technologię dźwięku Harmonic Imaging firmy Kawai, aby zapewnić płynne przejścia tonalne na całej klawiaturze i w całym zakresie dynamiki.

Realistyczny pogłos

Potężny silnik efektów cyfrowych KDP120 dodatkowo wzmacnia podstawowe dźwięki instrumentu, stosując dodatkowe efekty pogłosu, które symulują środowisko akustyczne pokoju recitalowego, sceny na żywo lub sali koncertowej, ożywiając występy.

Rezultatem jest bogate, żywe brzmienie fortepianu, które zapewnia zapierający dech w piersiach realizm i autentyczność.

System głośników z funkcją Low Volume Balance

System głośników stereo KDP120 zapewnia imponującą moc wyjściową 40 ​​W, zapewniając więcej niż wystarczającą moc, aby wypełnić średniej wielkości pomieszczenie pięknymi dźwiękami fortepianu Shigeru Kawai.

Co więcej, podczas odtwarzania przez głośniki przy zmniejszonym ustawieniu głośności (aby nie przeszkadzać członkom rodziny), funkcja Low Volume Balance KDP120 inteligentnie dostosowuje charakterystykę klawiatury i brzmienia fortepianu, umożliwiając płynne i bardziej naturalne granie fragmentów pianissimo.

Różnorodność pianina cyfrowego: wygoda i elastyczność

Elegancki KDP120 zawiera również szereg wygodnych funkcji cyfrowych, które uzupełniają autentyczny dotyk klawiatury i bogate brzmienie fortepianu. Wybór różnych brzmień instrumentów, wbudowane utwory lekcyjne oraz możliwość nagrywania i odtwarzania własnego wykonania to tylko niektóre z funkcji dostępnych z dyskretnie umieszczonego panelu sterowania, a funkcje Bluetooth i USB umożliwiają łatwo podłączony do innych urządzeń.

Zintegrowana łączność Bluetooth

Oprócz portu USB-MIDI do łączenia z komputerami, KDP120 oferuje również zintegrowaną technologię Bluetooth MIDI, umożliwiającą bezprzewodową komunikację pianina cyfrowego z obsługiwanymi urządzeniami inteligentnymi.

Po sparowaniu z laptopem, telefonem lub tabletem, właściciele KDP120 mogą łatwo sterować instrumentem lub wyświetlać notowane partytury wbudowanych utworów lekcyjnych za pomocą dedykowanych aplikacji PianoRemote i PiaBookPlayer. Co więcej, funkcjonalność instrumentu można również rozszerzyć za pomocą szerokiej gamy aplikacji edukacyjnych, wykonawczych i oceniających innych firm – wszystko to bez potrzeby stosowania dodatkowych adapterów czy kabli.

Aplikacja PianoRemote

KDP120 jest kompatybilny z najnowszą aplikacją sterującą PianoRemote firmy Kawai na iOS i obsługiwane urządzenia z Androidem. Ta aplikacja łączy się z pianinem bezprzewodowo za pośrednictwem zintegrowanej funkcji Bluetooth instrumentu, zapewniając łatwy sposób zmiany dźwięków, dostosowywania ustawień i cieszenia się wbudowaną muzyką z atrakcyjnego interfejsu użytkownika.

Więcej szczegółów:
Producent: https://www.kawai-global.com
Dystrybutor: http://silesiamusiccenter.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj