Kawai Concert Artist, czyli sala koncertowa w Waszym domu.

0

Mało który pianista dysponuje domową przestrzenią, w której znajdzie się miejsce na koncertowy fortepian akustyczny. Z pomocą przychodzi japońska marka Kawai, która wprowadza do oferty wysokiej klasy pianina cyfrowe serii Concert Artist.

Najnowsze pianina cyfrowe CA99 i CA97 to najwyższe modele z serii Concert Artist. Ich premiera miała miejsce w styczniu tego roku podczas NAMM Show 2020. Połączenie zaawansowanej technologii cyfrowej ze świetną klawiaturą Grand Feel III, a także wyjątkowy design obu modeli sprawia, że pianina te sprostają potrzebom najbardziej wymagającym i profesjonalnym pianistom, którzy na codzień pracują na koncertowych fortepianach akustycznych.

Firma Kawai również w tej kategorii instrumentów klawiszowych należy do ścisłej czołówki ze swoim flagowym fortepianem Shigeru Kawai SK-EX na czele, o którym pisaliśmy zresztą w artykule poniżej:

Ivan Ilić i fortepian koncertowy Shigeru Kawai SK-EX

Dziś jednak wracamy do pianin cyfrowych, które dzięki swoim mniejszym gabarytom, a przy tym zaawansowanym rozwiązaniom cyfrowym, trafią do znacznie szerszego grona odbiorców, w tym także zawodowych pianistów. Na ich temat pisaliśmy już całkiem sporo w artykule, do którego link zamieścimy na końcu tej publikacji. Dziś jednak mamy dla Was nowe materiały video tych instrumentów, które prezentują je w całej okazałości. Zatem zapraszamy do oglądania i słuchania:

Przypomnijmy zatem najważniejsze cechy i zmiany względem swoich poprzedników czyli modeli CA78 i CA98. Ulepszono trzy kluczowe elementy. Zyskały nową i jeszcze lepszą klawiaturę Grand Feel III, zaprojektowano na nowo kolorowy ekran dotykowy z poziomu którego odbywa się całe sterowanie funkcjami pianina oraz ulepszono technologię renderowania dźwięku. Dzięki ulepszonemu systemowi dźwięku i oddzielnemu wzmacniaczowi słuchawkowemu firmy Onkyo, te dwa nowe modele reprezentują nowy poziom koncertowej autentyczności.

Więcej szczegółów w artykule:

Kawai CA79 & CA99, nowe pianina cyfrowe dla wymagających

Więcej szczegółów
Producent: https://kawai.com.au/CA2020
Dystrybutor: https://www.facebook.com/Silesia.Music.Center

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here