Hybrydowe pianino Kawai Novus NV5 podczas NAMM Show 2020

0

Zapraszamy Was do obejrzenia prezentacji video nowego pianina Kawai Novus NV5, która miała miejsce podczas zakończonych w styczniu targach NAMM Show. Czym zaskakuje ta hybrydowa konstrukcja?

O wyjątkowym pianinie jakim bez wątpienia jest Kawai Novus NV5 pisaliśmy już przy okazji jego pierwszych zapowiedzi i oficjalnych informacji, które pojawiły się na stronie producenta w sierpniu ubiegłego roku. Przeczytacie o nim TUTAJ: https://uptone.pl/pianosynth/now-hybrydowe-pianino-kawai-novus-nv5. Producent postanowił jednak w końcu pokazać światu ten instrument na żywo, a największe targi muzyczne na świecie – NAMM Show – są do tego chyba jedną z najlepszych okazji zatem zapraszamy do obejrzenie dwóch krótkich ale ciekawych materiałów video:

Czy zatem jest tytułowa hybryda? Oczywiście połączeniem najważniejszych cech instrumentu akustycznego oraz technologii cyfrowej, która zdecydowanie zwiększa jego funkcjonalność i możliwości, nie tracąc przy tym absolutnie nic z ekspresji i wrażeń jakie oferuje wysokiej jakości pianino akustyczne.

Konstrukcję modelu NV5 oparto na modelach pianin akustycznych serii “K”. Cały mechanizm tych pianin został zachowany, zmieniono jedynie konstrukcję młoteczków, które w tym przypadku wykonane są z kompozytu. Waga każdego z nich została indywidualnie dobrana tak, aby jak najlepiej oddać zachowanie tych obecnych w modelach akustycznych. Novus NV5 nie posiada strun jak to ma miejsce w przypadku innej ciekawej konstrukcji hybrydowej z serii AURES również od Kawai.

Ruch młoteczków przetwarzany jest przez specjalne, optyczne czujniki, które wysyłają sygnał do zaawansowanego systemu głośników łączącego wyjątkową technologię kart dźwiękowych TwinDrive Kawai z sześcioma najwyższej jakości głośnikami Onkyo. Rezultatem jest niezwykle autentyczne doświadczenie gry, które zanurza wykonawcę i wiernie odtwarza tonalną atmosferę fortepianu akustycznego.

Obecność płyty rezonansowej dodatkowo wzbogaca wydobywające się z głośników brzmienie. Konstrukcja ta, razem z bogactwem brzmień i funkcji daje nam pianino niemal idealne. Być może to właśnie tego typu pianina będą w przyszłości standardem.

Nowoczesne i pionierskie technologie są oczywiście odpowiednio wyceniane i nie inaczej jest w przypadku tytułowego modelu. Sugerowana cena Kawai Novus NV5 to ok 25.000 PLN.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.kawai-global.com
Dystrybutor: http://silesiamusiccenter.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here