QSC z ważną aktualizacją dla kolumn serii K.2!

0

Jak ogłasza firma QSC, wszystkim posiadaczom kolumn serii K.2, zaleca się wgranie nowego firmware’u do wersji 1.2.0, który dla modelu K10.2 jest wręcz obowiązkowy dla bezpieczeństwa systemów! Szczegóły poniżej…

QSC trzyma rękę na pulsie i zaraz po znalezieniu istotnej luki systemowej, która jest szczególnie groźna dla modelu QSC K10.2, przygotowała bardzo ważną aktualizację. Jak czytam na stronie producenta:

“W przypadku grania na nadmiernych poziomach ze słyszalnymi zniekształceniami. modele K10.2 mogą napotkać krytyczną awarię przetwornika niskiej częstotliwości bez zabezpieczenia wzmacniacza, które powinno ostrzec użytkownika. Urządzenie może również się przegrzewać, co może doprowadzić do uszkodzenia reszty głośnika. Rozwiązanie tego problemu polega na zaktualizowaniu oprogramowania układowego z wersji 1.0.8 lub 1.1.0 do wersji 1.2.0. Dzięki tej aktualizacji, jeśli wystąpi awaria, wzmacniacz wyłączy napięcie dla obu sterowników i umożliwi użytkownikowi wykonanie testu odsłuchu w celu ustalenia, czy głośnik wymaga serwisowania.

Właściciele głośników K10.2 MUSZĄ sprawdzić wersję oprogramowania i jeśli to konieczne, zainstalować aktualizację oprogramowania. Właściciele K12.2 i K8.2 również skorzystają z ulepszeń ochrony wzmacniacza w nowym oprogramowaniu i są zachęcani również do aktualizacji swoich głośników.”

Producent przygotował także krótki filmem instruktażowy, wyjaśniający jak zainstalować nowe oprogramowanie w kolumnach. Jest ono bardzo proste i zajmie zaledwie kilka minut. Oczywiście w razie problemów i pytań firma Aplauz Audio, dystrybutor marki QSC w Polsce jest do Waszej dyspozycji.

Poniżej film instruktażowy, a aktualizacje pobierzecie ze strony: https://www.qsc.com/systems/products/loudspeakers/powered-installed-loudspeakers/k2-series/k2-firmware.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.qsc.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here