CEO Rolanda, Jun-ichi Miki o wymarzonym studio syntezatorowym oraz serii Roland JUPITER-X

0

Jun-ichi Miki to taki Steve Jobs w świecie syntezatorów Rolanda. Zawodowy inżynier, a jednocześnie CEO i Dyrektor Zarządzający firmy w ciekawym wywiadzie opowiedział o osobistej wizji „wymarzonego studia syntezatorowego” oraz o pomysłach, które doprowadziły do opracowania nowej serii Roland JUPITER-X.

Jun-ichi Miki od lat pasjonuje się syntezatorami i muzyką elektroniczną. To właśnie ta pasja pcha go do ciągłego udoskonalania, szukania ideału i rozszerzania gamy produktów firmy Roland o coraz to bardziej innowacyjne modele.

Z treści wywiadu dowiecie się m.in. jak powstał Jupiter-X, co było inspiracją do stworzenia kompaktowego Jupitera-XM i jak stworzono jego brzmienia czy też na czym polega wyjątkowość i-ARPEGGIO. To jednak oczywiście kropla w morzu wiedzy, której odrobinkę zdradzimy poniżej:

“Prawie dwa lata temu zacząłem myśleć o tym, jak wyglądał by syntezator Rolanda, który mógłby zostać “game changerem”. Rozmawiałem z profesjonalnymi muzykami i projektantami dźwięku i zapytałem: „Jaki jest obecnie twój ulubiony syntezator?” Odpowiedzi często zawierały Moog ONE lub Prophet X, a kiedy zapytałem dlaczego, powiedziano mi „To dlatego, że mogę nałożyć dwie różne barwy analogowe z 16-głosową polifonią, aby stworzyć potężne dźwięki”.

To zrodziło pomysł na nowy syntezator Rolanda, który mógłby połączyć do 4 syntezatorów vintage, ale z większą ilością polifonii – w miarę możliwości nawet 32 głosy.”

Pełną treść wywiadu znajdziecie na stronie https://www.roland.com/pl/promos/jupiter-x_story/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here