Gitara mikrotonalna z wykorzystaniem klocków LEGO!

0

Jeśli wydaje Wam się, że widzieliście już wszystko, a żaden konstruktor nie będzie w stanie Was zadziwić swoimi pomysłami, to jesteście w dużym błędzie. Poznajcie gościa, który zbudował gitarę mikrotonalną wykorzystując do tego klocki LEGO!

Pomysł na gitarę mikrotonalną zrodził się przez miłość syna projektanta do klocków LEGO. Okazuje się, że opracowanie tego iście wyjątkowego instrumentu zajęło dwa lata.
Gitara rzeczywiście jest niezwykła. Wykorzystuje dobrodziejstwa druku 3D i klocki LEGO aby osiągnąć swoje możliwości mikrotonalne.

Turecki gitarzysta Tolgahan Çoğulu jest mózgiem tego wyjątkowego projektu.
Aby umożliwić odtwarzanie utworów muzyki mikrotonalnej, które nie są możliwe w przypadku tradycyjnej gitary, Tolgahan został zainspirowany do stworzenia zupełnie nowego instrumentu przez swojego 7-letniego syna o imieniu Atlas.

Do pomocy zwerbował swojego przyjaciela Ruşena Can Aceta i razem postanowili zaprojektować regulowaną mikrotonalną podstrunnicę oraz niestandardowe progi, które byłyby kompatybilne z klockami LEGO. Pomysł został urzeczywistniony wydrukiem przy użyciu drukarki 3D, a następnie zamontowany na gryfie gitary. Całość procesu, twórcy świetnie tłumaczą na powyższym filmie YouTube.

Jak się okazało, to całkiem sprytna koncepcja. Korzystając ze specjalnie przygotowanego gryfy, gitarzysta jest w stanie umieszczać progi wszędzie tam, gdzie są one jemu potrzebne. Otwiera to zupełnie nowy świat skal mikrotonalnych. Może to być również nieocenione narzędzie do nauki, ponieważ pozwala początkującym adeptom sztuki dodawać tylko te progi, które wymagane są do nauki określonych pozycji skali.

Więcej szczegółów na kanale YouTube
https://www.youtube.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj