Zestawy perkusyjne Gretsch Brooklyn Series już dostępne w Polsce

0

Trochę trzeba był czekać na tak dobrą wiadomość. Jak donosi polski dystrybutor instrumentów perkusyjnych Gretsch, zestawy Brooklyn Series dostępne są już w sklepach na terenie naszego kraju.

Gretsch Brooklyn Series dostępny jest u wszystkich głównych dealerów w Europie. Okręg Brooklyn w stanie Nowy Jork i marka Gretsch Drums od lat nierozłącznie dzielą ze sobą spuściznę, która znajduje odzwierciedlenie w serii Brooklyn.
Zestawy tworzone są ręcznie z największą starannością w fabryce w Ridgeland, USA. Bębny dostarczają charakterystycznego, klasycznego dźwięku, który od lat jest rozpoznawalny.

Korpusy Brookly Series zbudowano z 6 warstw – nieco grubszych niż w przypadku topowej serii USA Custom – północnoamerykańskiego klonu oraz topoli. Ich krawędzie ścięto pod kątem 30 stopni, a wnętrze korpusów pokryte zostało charakterystyczną dla Gretscha srebrną powłoką Silver Sealer.
Każdy z nich posiada również wewnętrzną etykietę z numerem modelu i numerem seryjnym bębna. Tomy i werble wyposażone są w podwójne gięte obręcze o grubości 3mm zwane “302”, bezpośrednio nawiązując do modelu produkowanego przez markę do połowy lat 50-tych. Brooklyn jest trzecią w kolejności, licząc od topowego USA Custom, serią marki Gretsch i jednocześnie najwyższą spośród wszystkich sprzedawanych w gotowych setach (z możliwością domówienia dodatkowych elementów, oczywiście).

Ogólnie rzecz ujmując, seria Brooklyn dostarcza perkusistom klasycznego brzmienia marki Gretsch, zawierając w sobie pełnię, ciepło, punch i naturalne brzmienie drewna. Z drugiej strony, innowacyjne rozwiązania sprawiły, że nowa charakterystyka tonalna tej serii jest nieco bardziej otwarta, przestrzenna i satysfakcjonująca, a bębny posiadają szeroki zakres dynamiczny i duże możliwości strojenia. Nie da się więc zaprzeczyć, że Brooklyn to bardzo wyraźne i udane połączenie klasycznego brzmienia z własną, soniczną osobowością. 

Więcej informacji o produkcie znajdziecie na stronie producenta www.gretschdrums.com oraz na stronie polskiego dystrybutora www.pl.gewamusic.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here