Zestaw perkusyjny Sonor SQ1

0

Jaki materiał nadaje się najlepiej na budowę korpusów? Na to pytanie odpowiedzi szukali twórcy serii SQ1.

Są takie gatunki, których walorów akustycznych nie sposób przecenić. Mahoń, klon, brzoza, lipa, czy może buk? Gatunków drewna wykorzystywanych do budowy zestawów perkusyjnych jest dużo więc, jednak, jak ustalili fachowcy z Sonor, tylko jeden nadaje się na budowę zestawu z dostatecznymi dołami, środkiem i górami. W zestawieniu tym nie mogło wygrać innego jak tylko brzoza.

Sonor_SQ1_TOP_uptone

To ona ma cechuje się dla wielu wręcz idealnymi walorami akustycznymi. Delikatnie wycofany środek skutkuje wyraźnym i głośnym atakiem, a jej gęstość sprawia, że brzmi dość jasno z przystępnymi dla ucha dołami. Brzoza to też gatunek, którego rysunek jest na tyle ładny, że bardzo często nie wymaga pokrywania tłumiącymi substancjami, takimi jak laminaty. Wszystko to sprawia, że brzoza to gatunek drewna, który tak świetnie nadał się na produkcję Sonor SQ1.

Sonor_SQ1_TXT_uptoneBębny SQ1 powstają w niemieckiej fabryce Sonora. Brzoza pochodzi zaś w 100% z rynku europejskiego. Firma zastosowała również metodę łączenia kolejnych warstw materiału metodą Cross Laminated Tension Free System – CLTF, oraz z lekkim zwężeniem na zewnątrz korpusu, w celu optymalizacji kontaktu z naciągami, czyli Optimum Shell Measurement – OSM.

Firma Sonor zastosowała w produkcji jeszcze kilka bardzo ciekawych rozwiązań, takich jak TuneSafe, czy Sound Sustainers, jednak o nich przeczytacie na stronie producenta.

Więcej info na stronie producenta www.sonor.com oraz na stronie dystrybutora www.musik-meyer-ce.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj