TAMA STAR Bubbinga pod pałkami Aniki Nilles!

0

Anika Nilles, ku uciesze producenta dołączyła do grona artystów marki TAMA. Stało się to ponad rok temu. Dziś możemy ją zobaczyć w akcji z flagowym zestawem TAMA STAR Bubbinga!

Ręcznie tworzona w Japonii, najwyższa seria STAR marki TAMA Drums wprowadzona została na rynek w 2013 roku, odnosząc ogromny sukces uwieńczony wieloma prestiżowymi nagrodami. Jest to bez wątpienia najbardziej luksusowy towar tego producenta, dostępny na indywidualne zamówienie. Bez kompromisów, bez ograniczeń, z ekskluzywnych materiałów powstaje zestaw perkusyjny marzeń pod każdym względem. Od niezaprzeczalnej elegancji zaczynając, poprzez szereg innowacyjnych technologii, na unikatowym brzmieniu kończąc.

Wróćmy zatem na ziemię i przedstawmy kilka faktów… Przede wszystkim Tama Star występuję w 3 opcjach drewna do wyboru: klon, orzech i prezentowana bubbinga. Bardzo cienkie korpusy Bubinga (4.5mm) wykonane są z 5 warstw, plus jedna wewnętrzna warstwa drewna Cordia oraz 1 zewnętrzna warstwa drewna Cordia (wykończenie CDKG, CDKR, CSTN) lub Indian Laurel (wykończenie LNTI). Jak widać STAR Bubinga ma znacznie cieńszą skorupę niż Starclassic Bubinga. Ponadto każda powłoka jest wyposażona w pierścienie dźwiękochłonne o grubości 9 mm (SFR) do wsparcia konstrukcji. Ta konfiguracja powłoki zapewnia wyraźną i selektywną projekcję i rezonans w celu wyróżnienia odrębnego brzmienia tego egzotycznego gatunku drewna.

Na pokładzie nowo zaprojektowany system szybkiego łączenia tomów do statywów tzw. Quick Lock Tom Brackets. Specjalna konstrukcja podstawy nóżek bębnów basowych wykonana jest z gumy amortyzującej wstrząsy. Sprężyste nóżki Floor Tomów także delikatnie amortyzują wstrząsy. Dzięki nim, rezonans i sustain floor tomów są znacznie lepsze. Sprężyste nogi maja również pozytywny wpływ na grę (bardziej miękkie odbicia). Jak czytam na stronie producenta: “Nogi dają efekt “pływania” bębna w powietrzu.” I wiele wiele udogodnień, których możemy wręcz oczekiwać i wymagać od tej serii bębnów.

Jeśli interesuje Was opinia Aniki Niles oraz chcecie zobaczyć próbkę możliwości flagowca TAMA STAR, to zapraszamy do poniższych filmów video:

Więcej szczegółów:
Producent: www.tama.com
Dystrybutor: www.meinldistribution.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here