Remo Ambassador: naciągi czyste czy powlekane?

0

Powlekane naciągi perkusyjne Ambassador od Remo tzw. Coated, są jednymi z najpopularniejszych na rynku, zwłaszcza legendarna już 14″ na werbel. Jednak naciągi czyste (Clear) również mają swoich zwolenników. Które zatem wybrać?

Wybór niełatwy zwłaszcza dla kogoś kto dopiero zaczyna szukać swoich pierwszych, profesjonalnych naciągów do zestawu perkusyjnego. Dlatego też producent przygotował dwa materiały video, w których prezentuje jedne jak i drugie. Zapraszamy do oglądania i słuchania:

Warto w tym miejscu przypomnieć, że wszystkie naciągi serii Ambasador są jednowarstwowymi konstrukcjami o grubości 0,25 mm (Mylar). Znajdziemy tu praktycznie cały zakres rozmiarów, na werbel, tomy i centralę. Od 6″ do 40″.

Ciężko opiniować ich brzmienie bo zdania są jak zwykle podzielone. Generalnie oba modele charakteryzują się ciepłym, jasnym i otwartym brzmieniem, tak więc z powodzeniem są wykorzystywane do praktycznie wszystkich gatunków muzycznych zarówno na scenie jak i w studiu.

Które wybrać? Niektórzy uważają, że z powlekanych szybciej schodzi biała warstwa. Może kiedyś tak było. Dzisiaj technologia ich nakładania jest tak dopracowana, że prędzej wymienicie naciąg na nowy niż zedrze Wam się powłoka. W tym przypadku każdy wybór będzie dobry, zwłaszcza jeśli będą to twoje pierwsze pro-naciągi. Oczywiście wybór ich jest znacznie większy! 🙂 W necie znajdziecie mnóstwo ich recenzji i opinii. Powodzenia!

Więcej szczegółów
Producent: https://remo.com/drumheads/ambassador
Dystrybutor: https://pl.gewamusic.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here