Producent i perkusita Butch Vig o flagowym zestawie Roland TD-50 z serii V-Drums

0

Elektroniczne zestawy perkusyjne wydają się być domeną młodych, bardziej otwartych na nowe technologie muzyków… Nic bardziej mylnego! Udowadnia to legendarny muzyk, producent i perkusista – Butch Vig, który opowiada o swoich codziennych doświadczeniach z flagowym modelem Roland TD-50.

Butch Vig to osobowość wyjątkowa. Perkusista amerykańskiej grupy rockowej Garbage miał na swoim koncie współpracę także z wieloma innymi zespołami. Ceniony jest także jako producent płyt, głównie dzięki sukcesowi albumu Nevermind Nirvany.

Pracował również wraz z zespołem Green Day nad albumem 21st Century Breakdown. Dla zespołu Depeche Mode stworzył także rockową wersję piosenki In Your Room z albumu Songs of Faith and Devotion (ta wersja znalazła się na zremasterowanej wersji albumu oraz została wydana jako ostatni singel z albumu). Dla zespołu House of Pain stworzył remix utworu “Shamrocks and Shenanigans”, w dużo cięższym, rockowym klimacie niż oryginalna wersja.

Zapraszamy do krótkiego wywiadu, w którym muzyk opowiada o swoich doświadczeniach z cyfrowym zestawem perkusyjnym Roland TD-50 i możliwościach jakie stwarza mu ta cyfrowa technologia nie osiągalna jeszcze kilka lat temu…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here