NAMM2017: Gretsch Broadkaster Aqua Satin

0

Gretsch Broadkaster to flagowy model zestawów perkusyjnych tego producenta. Na targach NAMMShow 2017 mogliśmy go zobaczyć w interesującym wykończeniu Aqua Satin.

Bębny serii Broadkaster rządziły rynkiem w latach 20-50 poprzedniego wieku. To m.in. dzięki nim powstało słynne powiedzenie wśród bębniarzy “That Great Gretsch Sound.”

Od niedawna zestawy tej serii dostępne są w konfiguracjach na indywidualne zamówienie. W związku z tym bębny można zamawiać w dowolnym wykończeniu. Poza wykończeniem mamy do wyboru jedno z dwóch rodzajów hardware’u – chodzi oczywiście o okucia beczek, a nie statywy 😉 – vintage i standard gdzie ten pierwszy to prawdziwy styl lat 50-tych. Tłumiki do bębnów, tom holder Rail Consolette, stylizowany naciąg Remo Fiberskyn z logo z tego okresu. Korpusy to 3 warstwy amerykańskiego drewna (klon-topola-klon), wewnątrz charakterystyczne srebrne wykończenie.

Na koniec brzmienie, za które w dużej mierze odpowiadają ręcznie szlifowane krawędzie korpusów w wersji Revers Roundover, które zwiększają kontakt z naciągiem, dzięki czemu dźwięk jest ciepły i głęboki.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie producenta www.gretschdrums.com

…a na koniec jeszcze Broadkaster w takim wdzianku…

gretsch1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here