Musikmesse2018: GEWA Drum Workstation G9 jeszcze w tym roku

0

Na tegorocznych targach Musikmesse, całkiem spore zamieszanie zrobiło się wokół najnowszego cyfrowego zestawu perkusyjnego autorstwa GEWA Music, DW Drums i Dream. Co ciekawego prezentuje sobą Drum Workstation G9 dowiecie się z tekstu.

W tej kolaboracji GEWA Music odpowiedzialna była przede wszystkim za opracowanie modułu G9, elektronicznych talerzy, padów i oprogramowania. Inne zaangażowane w projekt firmy to m.in. francuski producent chipów Dream i niemiecka firma TechniSat. Ponadto firma REMO opracowała naciągi “True Rebound”, a DW odpowiedzialny był m.in. za specjalnie zaprojektowane cyfrowe oprogramowanie bębnów oraz odegrał kluczową rolę w rozwoju dźwięku.

Drum Workstation G9 reprezentuje całkowicie nową koncepcję dla cyfrowych bębnów. Posiada wyjątkowe funkcje, takie jak 10-calowy ekran dotykowy (bezpośredni interfejs dotykowy) z intuicyjnym interfejsem użytkownika i jest obsługiwany przez 4 przyciski sterujące, które zapewniają użytkownikowi szybki dostęp do najważniejszych opcji ustawień podczas działania.

Wieloprocesorowa konstrukcja G9 pozwala oddzielnie sterować silnikiem dźwięku, sygnałami wyzwalającymi i zupełnie nowym interfejsem Direct Touch Interface (DTI). W wyniku tego, różne procesy mogą być wykonywane jednocześnie i w ciągu kilku sekund.

128 GB pamięci wewnętrznej zapewnia użytkownikom wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie różnych dźwięków, które można bezpośrednio pobrać z nowego GEWA Electronics Cloud ze sklepu Sound Store. Dostępne są również 4 GB pamięci Flash, umożliwiające szybki dostęp do ustawień fabrycznych. Bezprzewodowa transmisja danych za pośrednictwem Wi-Fi i Bluetooth zapewnia G9 szereg połączeń, które spełniają najnowsze wymagania. Interfejsy takie jak ASIO, USB 3.10 i wyjścia XLR rozszerzają interfejsy GEWA Drum Workstation G9.

Kolejnym, co czyni z G9 ewenement na rynku elektronicznych perkusji jest triggerowanie HD – wykrywanie pozycji pojedynczego uderzenia z dokładnością do milimetra. Realistyczne charakterystyki dźwięku przekazywane są za pomocą próbek 3D. Próbki bębnów i talerzy nagrano w znanym na całym świecie Berlińskim Studio Funkhaus.

To oczywiście kropla w morzy wiedzy, jednak już te kilka informacji sprawiają, że aż chce się poczekać do jesieni, kiedy to Drum Workstation G9 trafi do sprzedaży.

Więcej info:
Producent: www.dwdrums.com
Dystrybutor: www.en.gewamusic.com

Drum Workstation G9

Ponad 3 lata temu GEWA Music i jej bliscy partnerzy DW Drums i Dream zdecydowali się na wejście w istniejący świat bębnów cyfrowych i próbę jego zmiany na lepsze. Jego efektem jest dziś prezentowany zestaw.GEWA i jej partnerzy TechniSat i Dream przejęli odpowiedzialność za komponenty cyfrowe, oprogramowanie i technologię czujników, a Drum Workshop skupiło się na opracowaniu specjalnie zaprojektowanego hardware, korpusów, racków i próbek HD o nazwie DWe. Łącząc głęboką wiedzę z żyłką szaleństwa opracowaliśmy nowe, ekscytujące cyfrowe produkty perkusyjne, w kórych oryginalna wizja stała się rzeczywistością: Drum Workstation G9.Całe video znajdziecie tu: http://bit.ly/2ILEp9n#gewadrums #homeofdrums #gewag9 #drumworkstation #DWe #digitaldrums

Opublikowany przez GEWA Drums 12 kwietnia 2018

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj