Wśród tegorocznych nowości firmy Meinl Cymbals znalazła się spora ilość blaszek w popularnej i niezwykle atrakcyjnej serii Pure Alloy Custom. Wśród nich nowe Crashe 18″ i 20″ w wersji Extra Thin Hammered, które mieliśmy okazję dla Was przetestować!

Meinl w tym roku zaprezentował bardzo dużo nowych talerzy perkusyjnych, m.in. uzupełniając serię Pure Alloy Custom. Jednym z tych uzupełnień jest nawiązanie do bardzo udanej i popularnej wśród perkusistów na całym świecie talerzy z serii Byzance Hand Hammered. Pure Alloy Custom to kompromis na tańsze talerze od wspomnianej serii Byzance zachowując jednocześnie szlachetność i kunszt brzmienia z jakiego znana jest ta niemiecka firma. 

Jak wspomnieliśmy, na nasz warsztat testowy trafiły modele MEINL Pure Alloy Custom Extra Thin Hammered 18″ i 20″. Zapraszamy Was zatem do naszej prezentacji wideo i próbek dźwiękowych:

Seria Meinl Pure Alloy Custom to talerze w pełni profesjonalne wykonane z brązu b12 i w przeciwieństwie do swojej rodowitej serii wykazują czyste, klarowne ale też ciemniejsze brzmienie. Wytwarzane są w niemieckiej fabryce Meinla gdzie są kute komputerowo.

MEINL Pure Alloy Custom Extra Thin Hammered Crash 18_20

Na łamie naszego portalu mogliście spotkać test ciemnej wersji Pure Alloy Custom, gdzie testowaliśmy pełny set talerzy w wersji “Medium”. [ZOBACZ TEST TUTAJ] Teraz Meinl prezentuje talerze w wersji bardzo cienkiej co jest bardzo popularne i poszukiwane. Wszystko przez szerokie możliwości zastosowania, zbalansowaną głośność i niezwykle kontrolowany sustain jaki prezentują.

MEINL-Pure-Alloy-Custom-Extra-Thin-Hammered-Crash-18

Patrząc na aspekt wizualny, nasze crashe niczym nie odbiegają od znanych nam poprzednich egzemplarzy, które mieliśmy przyjemność testować. Zastosowano tutaj wykończenie „Smoked Bronze” łączącego wykończenie brillant z przydymianą kolorystyką. Talerze są bardzo gładkie i lśniące prezentując się bardzo okazale przy zestawie perkusyjnym.

MEINL-Pure-Alloy-Custom-Extra-Thin-Hammered-Crash-20

Doskonale widać młotkowanie, które jest wykonane maszynowo. Patrząc na to co najważniejsze czyli brzmienie słychać, że blaszki są wyraźnie odchudzone porównując do grubości medium. Głośność ich oscyluje na średnim poziomie, natomiast bardzo na plus należy zaznaczyć ich czułość. Oba crashe bardzo fajnie i w pełni brzmienia reagują na delikatne uderzenia. Nie trzeba uderzać w nie mocno aby wydobyć charakter i to bez wątpienia jest ich największa zaleta.

MEINL-Pure-Alloy-Custom-Extra-Thin-Hammered-Crash-18_uptone

Talerze mają bardzo szeroki zakres dynamiczny nie tracąc przy tym swojej donośności. Wybrzmienie również jest zdecydowanie krótsze porównując do grubości medium co powoduje mniej chaosu przy gęstej i mocnej grze. Oba egzemplarze doskonale uzupełniają się powodując, iż warto rozważyć zakup obu wielkości aby mieć podobnie zdefiniowane, ale różniące się crashe w swoim instrumencie. 

MEINL-Pure-Alloy-Custom-Extra-Thin-Hammered-Crash-20_uptone

Decydując się na kupno tych blach możemy być pewni o powtarzalności egzemplarzy, gdyż produkcja każdej z blach jest  sterowana i wytwarzana komputerowo zapewniając brzmienie zbliżone do próbek producenta. Crashe 18″ i 20″ z serii Pure Alloy Custom Extra Thin Hammered to świetny kompromis pomiędzy serią Classics i Byzance, a do tego bardzo dobry stosunek ceny do jakości zarówno brzmienia jak i wykonania. Talerze najlepiej odnajdą się w szeroko pojętej muzyce pop, rock, funk czy fusion. 

Sugerowane ceny:

  • crash 18” – 1452 PLN
  • crash 20” 1734 PLN

Więcej szczegółów
Producent: https://meinlcymbals.com
Dystrybutor: https://meinl.de/en

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj