Nowe talerze perkusyjne Meinl z serii Pure Alloy Custom

152
Meinl-Pure-Alloy-Custom_uptone

Wśród nowości jakie firma Meinl Cymbals wprowadziła do oferty w tym roku, znalazła się spora ilość blaszek w popularnej i niezwykle atrakcyjnej wizualnie serii Pure Alloy Custom. Część z nich właśnie się u nas testuje… 😉

Meinl Pure Alloy to seria talerzy perkusyjnych klasyfikowana dźwiękowo gdzieś pomiędzy ciemniej brzmiącą i flagową serią Byzance, a jasną i dość ostro brzmiącą serią Classics Custom. Kilka modeli z serii Classics Custom mieliśmy okazję testować: TUTAJ. Od 2019 roku seria Pure Alloy funkcjonuje w dwóch wariantach: tradycyjnej wersji oraz wersji custom, która wyraźnie odznacza się wizualnie, posiadając przydymione wykończenie nazywanym przez producenta “Smoked Bronze” łączącego się z wykończeniem Brlliant. Ich brzmienie jest nico ciemniejsze, mniej szkliste oraz posiada umiarkowane wybrzmienie i głośność. Idealne do mocniejszego groove’u np Rocka.

Meinl-Pure-Alloy-Custom

W tym roku seria ta została uzupełniona o następujące modele:

Dwa ostatnie modele trafiły właśnie do nas na testy, więc niebawem podzielimy się z Wami naszą opinią na ich temat, a także zaprezentujemy ich próbki dźwiękowe. Póki co odsyłamy Was na stronę producenta z konkretnymi modelami oraz do poniższych materiałów wideo.

Więcej szczegółów
Producent: https://meinlcymbals.com
Dystrybutor: https://meinl.de/en