Meinl Cajon Artisan Edition! Który wybrać?

0

Niemiecka firma Meinl słynie nie tylko z produkcji świetnych blach perkusyjnych. W jej ogromnym asortymencie znajdziemy także perkusjonalia w tym oczywiście cajony, których popularność wciąż rośnie także w naszym kraju. Dziś kilka słów na temat serii Artisan Edition.

Szeroka oferta tych, pochodzących początkowo z PERU, instrumentów może przysporzyć nam nieco kłopotów w wyborze. Dlatego też firma Meinl Percussion postanowiła przygotować prezentacje video prawie wszystkich modeli z w/w serii Artisan Edition.

Mamy nadzieję, że poniższe materiały przybliżą Wam nieco te instrumenty. Na początek mały miks czyli dwanaście cajonów w jednym DEMO!

Jak zauważyliście w powyższym materiale video, a my wspomnieliśmy wyżej, modeli w serii Artisan jest 12 sztuk (na ten moment). Dzielą się one jednak na osiem linii instrumentów. Wśród nich mamy:

Jak może niektórzy z Was zauważyli ich nazwy związane są z terminami muzycznymi wywodzącymi się z Hiszpanii. To nie przypadek! W tym właśnie kraju cała seria jest wytwarzana przez znakomitych rzemieślników tego fachu. Powyższe linie cajonów zostały przedstawione według ceny, jakości i co za tym idzie brzmienia. Najdroższy model Martinete to koszt ok. 4.900 PLN, a najniższe linii TANGO oscylując w okolicach 850 PLN. Wybór zatem będzie zależał od waszych możliwości finansowych, ale przede wszystkim jednak od stopnia waszego zaawansowania, podobnie jak w przypadku gitary, bębnów, klawiszy i każdego innego instrumentu.

Czas teraz na video-prezentacje wyżej wspomnianych instrumentów Cajon Artisan Edition, które firma Meinl Percussion przygotowała specjalnie dla Was.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronach:
Producent: https://meinlpercussion.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj