Meinl Byzance Foundry Reserve z nowymi blachami! [VIDEO]

0

Kolekcja świetnych i ręcznie kutych, tureckich talerzy Byzance Foundry Reserve od Meinl Cymbals powiększyła się właśnie o pięć nowych modeli. Zapraszamy do pierwszych próbek dźwiękowych i szczegółów na ich temat.

Linia talerzy Byzance Foundry Reserve to ubiegłoroczna nowość o czym pisaliśmy w artykule TUTAJ. Są to zdecydowanie blachy klasy premium co podkreśla nie tylko ich wygląd i wyjątkowa jakość wykonana ale przede wszystkim świetne właściwości brzmieniowe potwierdzane przez najlepszych perkusistów na całym globie.

Pięć nowych modeli to bez wątpienia odpowiedź na prośby z rynku perkusyjnego tak więc aktualnie w linii Byzance Foundry Reserve mamy już 12 modeli.

Jak przystało na ekskluzywną linię, każdy z nowych talerzy zapakowany jest w specjalne pudełko, a w komplecie przyszły właściciel otrzyma także parę pałek Standard 5A od Meinl Stick & Brush, bawełniane rękawiczki do ich czyszczenia, list od Reinholda Meinla, który przybliża filozofię stojącą za serią, a także certyfikat autentyczności. Warto zaznaczyć, że talerze są nielakierowane co oznacza, że z czasem będą podlegać procesowi naturalnego starzenia, a tym samym będą coraz bardziej wyjątkowe 🙂

Co nowego w serii?

Jak wspominaliśmy mamy pięć nowych modeli: 16″ Hi-hat, 19″ i 20″ Crashe, 24″ Ride, 24″ Light Ride:


16″ Hi-hat (B16FRH) to talerz górny i dolny o grubości medium-thin (cienki). Wszechstronny brzmieniowo, pełny niuansów i dobrze zbalansowany.

19″ Crash (B19FRC) to intensywnie młotkowany talerz o w pełni toczonej powierzchni. Cechuje się średnią wagą, pełnym brzmieniem oraz ciemną i wybuchową reakcją, która szybko zanika.

20″ Crash (B20FRC) ma identyczny cechy i walory brzmieniowe jak jego 19-calowy brat, natomiast producent sugeruje, że sprawdzi się także jako “lekki ride”.

24″ Ride (B24FRR) to talerz o grubości medium-thin. Charakteryzuje się suchym atakiem oraz kompleksowym, ciemnym i mocno zdefiniowanym wybrzmieniem. Wystarczająco cienki aby spełniać rolę crasha.

24″ Light Ride (B24FRLR) to wszechstronny i lekki, szybko eksplodujący talerz o jasnym ataku. Sprawdzi się również przy grze malletami.

Więcej szczegółów
Producent: https://meinlcymbals.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here