Garść szczegółów o Meinl Byzance Foundry Reserve

0

Ekskluzywna kolekcja Meinl Cymbals Byzance Foundry Reserve to wyjątkowe, ręcznie kute talerze przez prawdziwych mistrzów fachu. Prezentowaną serię charakteryzuje nie tylko piękno wizualnie, ale i brzmieniowe.

Byzance Foundry Reserve, to limitowana seria talerzy wykonana w fabryce Meinl
Byzance w Turcji. Zainspirowana czasami, gdy wszystkie talerze były wykonywane ręcznie, niniejsza seria prezentuje bogactwo brzmieniowe będące efektem pracy mistrzów Meinl.

Brzmienie to pełne jest niuansów, ale to i tak tylko część ich piękna, ponieważ wizualnie prezentują jedyną w swoim rodzaju sztukę ręcznego kucia, indywidualną dla każdej blachy, gdyż każdy z majstrów spędza dodatkowy czas na kuciu talerzy celem uzyskania bardziej
złożonego spektrum brzmienia.

Technika ręcznego ręcznego kucia połączona z pełnym skrawaniem z obu stron daje ride’om suchy atak z mięsistym, bogatym w alikwoty tłem. Hi-haty są precyzyjne, ciepłe i bogate brzmieniowo, niezależnie czy grane pałką czy podczas pracy nogą. Wybuchowy ciemny crash z zajadłością niespotykaną nigdzie indziej w rodzinie Byzance.

Meinl celowo pozostawia górną część talerzy bez dużych logotypów celem podkreślenia
naturalnego piękna i docenienia ręcznej pracy mistrzów Meinl.

14″ + 15″ Hihat

Byzance Foundry Reserve hihats to dwa talerze w układzie cienkiej góry i średnio
cienkiego dołu. Taka kombinacja daje duże możliwości zarówno w pracy w studio, jak i na
żywo na scenie w wielu sytuacjach muzycznych, szczególnie gdy ważne są detale i
wyważenie. Hi-hat reaguje ciepłym, tłustym brzmieniem z płynnym szumem przy lekkim
uchyleniu. Praca nogą jest wyraźna i mocna, dobrze zbalansowana z zachowaniem pełni
brzmienia. Świetnie sprawdzi się przy wielu okazjach.

18″ Crash

Byzance Foundry Reserve crash o ciemnym brzmieniu, charakteryzuje się szybko
wybrzmiewającą, wybuchową reakcją. Perkusiści chcący zminimalizować ilość talerzy w
zestawie mogą używać tej blachy jako lekkiego ride’u. Jest to efekt wyraźnego, szerokiego ręcznego kucia oraz skrawania całości powierzchni.

20″ + 22″ Ride

Byzance Foundry Reserve Ride charakteryzują się suchym atakiem wspomaganym
szerokim i wyważonym tłem. Podczas pracy mistrzów nad produkcją talerza, każdy z ride’ów uzyskuje poprzez wyraźne młotkowanie głęboką i bogatą podstawę brzmieniową. Wszystko to zostałoby zamknięte w talerzu, gdyby nie dalsza obróbka w postaci toczenia i skrawania, dzięki czemu cały potencjał jest wydobywany na zewnątrz. Średnia grubość daje dużo mocno zdefiniowanego „ciała” co pomoże prowadzić zespół. Jednocześnie jest na tyle cienki by móc skorzystać z niego jako crash.

20″ + 22″ Light Ride

Byzance Foundry Reserve Light Ride to bardzo wszechstronny, cienki talerz, który według producenta doskonale dopasuje się do osobowości perkusisty. Może stać się ulubionym ridem jazzowym ze swoim ciemnym i zawiesistym szumem, ale również można szybko skorzystać z niego jako crash. Rozległe ślady kucia tworzą nisko brzmiące tło o ciemnym charakterze z bogactwem alikwotów. Skrawanie całej powierzchni dodaje wyczuwalny atak podczas punktowania pałką. Bardzo dobrze sprawdzi się również grany maletami.

Więcej szczegółów
Producent: https://meinlcymbals.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here