Studyjna jakość dźwięku z AKG LYRA i twoim smartfonem!

0

Jak uzyskać studyjną jakość dźwięku ze swojego smartphona? Wbudowany mikrofon jest z pewnością praktyczny jednak jakość rejestrowanego dźwięku wciąż pozostawia wiele do życzenia. Z pomocą przychodzi bardzo prosty w obsłudze i podłączeniu pojemnościowy mikrofon AKG LYRA!

O samym mikrofonie pisaliśmy już kilkukrotnie, więc po więcej informacji odsyłamy Was TUTAJ. Dziś jednak mamy dla Was kilka ciekawych wskazówek, które opublikował jakiś czas temu na swoim blogu producent mikrofonu.


Bez względu na to, czy nagrywasz podcasty, tłumaczenie lektorskie, dźwięk w terenie, czy prowadzisz relację na żywo, nic nie przebije wygody i mobilności smartfona.
Smartfony z systemami iOS i Android są nowoczesnymi urządzeniami, które przewyższają wiele komputerów i aparatów fotograficznych, ale spójrzmy prawdzie w oczy: ich funkcjonalność audio pozostawia wiele do życzenia.

Oczywiście, mikrofony wbudowane w smartfony są wystarczająco dobre dla połączeń telefonicznych, ale nie nadają się do profesjonalnych nagrań lub transmisji online. Te mikrofony wykorzystują malutkie przetworniki, które zniekształcają dźwięk, co nie pozwala nam na uzyskanie dobrej jakoś nagarnia. Ponieważ mikrofony są tak dostrojone, aby odebrać węższe pasmo dźwięku (konkretnie środek pasma ludzkiego głosu), nie są one optymalne do nagrywania pełnego pasma, czy transmisji na żywo.

Podłączenie zewnętrznego mikrofonu do telefonu znacząco poprawi jakość Twoich nagrań. Mikrofon AKG Lyra jest idealnym narzędziem dla Twojego smartfona: Lyra nagrywa dźwięk audio o wysokiej rozdzielczości, oferuje cztery zoptymalizowane tryby pracy i łatwo łączy się z urządzeniami z systemem iOS i Android.

Lyra posiada wyjście USB-C, które się znajduje na spodzie mikrofonu. Twój następny krok będzie zależał od tego, jaki posiadasz telefon:

Urządzenia iPhone (iOS 10.7+): do wyjścia Lyry należy podłączyć dołączony do zestawu kabel USB-C do USB-A a drugi koniec do huba USB z zasilaczem. Następnie podłącz iPhone’a za pomocą przejściówki (ze złącza Lightning do USB aparatu) i kabla USB-A do huba.

Android OTG Devices (9+): Podłącz (dołączony do zestawu mikrofonu) kabel USB-C do USB-A do wyjścia adaptera OTG (On the Go), który łączy się z telefonem (w wielu nowych telefonach z Androidem kabel OTG jest już w fabrycznym zestawie).

Teraz wystarczy, że uruchomisz preferowaną przez Ciebie aplikacje do nagrywania lub rozpocznij transmisję na żywo na swojej ulubionej platformie, i możesz zacząć tworzyć lub przesyłać dźwięk o studyjnej jakości. Proste prawda? 🙂

Nie zapomnijcie, że do mikrofonu AKG Lyra można podłączyć słuchawki, dzięki czemu możecie w czasie rzeczywistym monitorować rejestrowany dźwięk.

Więcej szczegółów:
Producent: https://www.akg.com
Dystrybutor: http://essaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj