Gretsch Drums: Steve Ferrone w Brighton Music Walk of Fame

0

Endorser marki Gretsch Drums, Steve Ferrone dołączył do grona muzyków wyróżnionych w Brighton Music Walk of Fame. W ceremonii wziął udział sam szef firmy – Fred Gretsch.

Na Brighton Music Walk of Fame od lat trafiają gwiazdy związane z miastem oraz z hrabstwem Sussex. Cyfrowa interaktywna wystawa stała się stałą, bezpłatną atrakcją kultowego molo Brighton Palace Pier. Każda z zamieszczonych tam tablic ożywa po zeskanowaniu za pomocą aplikacji Brighton Music Walk Of Fame.

Steve Ferrone jest członkiem grupy Tom Petty & The Heartbreakers, grał także w Average White Band, a na swoim koncie ma współpracę z takimi sławami, jak Duran Duran, Stevie Nicks, Christine McVie, Michael Jackson, Eric Clapton czy Johnny Cash. Aktualnie muzyk koncertuje w trasie The Dire Straits Legacy.

Aktualnie, Steve Ferrone korzysta z zestawu Gretsch Broadkaster w wykończeniu Cadillac Green Silver Duco, który obok USA Custom jest najwyższym modelem w rodzinie wszystkich serii proponowanych przez producenta. Jego aktualna konfiguracja to: 14×24” Kick, 9×13” Rack, 16X16” & 16×18” Floor Toms, 6.5×14” 6.5×14”. Warto też dodać, że muzyk doczekał się własnej sygnatury werbla w postaci modelu werbla Steve Ferrone Signature z którego korzysta zamiennie z modelem 6.5×14” Bell Brass.

Oprócz Steve’a do “molo gwiazd” dołączyli również Simon Raymonde z Cocteau Twins, Alison Moyet, Dusty Springfield oraz Chris Difford ze Squeeze.

Więcej szczegółów:
Producent –http://www.gretschdrums.com
Dystrybutor – https://pl.gewamusic.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here