25 rocznica Ortega Guitars – “Magic Blue” [cz.IV]

0

W czwartej części cyklu dotyczącego 25 rocznicy Otrega Guitars, mamy dla Was coś absolutnie wyjątkowego. Magic Blue, to nie tylko pusty slogan marketingowy, to przede wszystkim świetne wykończenie wspaniałych instrumentów. Dziś jedna gitara klasyczna i dwa basy!

25 rocznica Ortega Guitars przyniosła ogromny powiew świeżości w dotychczasowe wzornictwo marki. Klasyczne wykończenia nie tyle zostały zastąpione nowatorskimi, co dodano do oferty rzadko stosowane materiały i gatunki drewna, ale i również odrobinę ekstrawagancji, o której właśnie dziś.

Do prezentowanych dzisiaj gitar, wykorzystano mahoń jako materiał budulcowy zarówno korpusów jak i topów oraz gryfów. Różnicę stanowi podstrunnica z jasnego klonu z inkrustacjami odzwierciedlającymi puls krwiobiegu oraz liczbą 25.

Jak zwykle przypominamy, że możecie przeczytać poprzednie artykuły z naszego cyklu pod adresem: https://uptone.pl/tag/25-rocznica-ortega-guitars

Ortega STAGE-25TH

Gitara Ortega STAGE-25TH to konstrukcja typu thinline z wcięciem florentine. Na klonowej podstrunnicy znalazło się 18 progów. Instrument posiada menzurę 650 mm oraz siodełko o szerokości 47,6 mm.
Dodatkiem, a raczej sercem instrumentu jest jej elektronika. Tutaj, podobnie jak w całej serii 25 Anniversary umieszczono system MagusGo.

Cena:
Ortega STAGE-25TH kosztuje 2 361 zł.

Gitary basowe DEEP-25TH i WALKER-25TH

Klasyczne gitary basowe Ortega DEEP-25TH i Ortega WALKER-25TH łączy to samo, robiące niesamowite wrażenie wykończenie Magic Blue. Podobnie jak w przypadku modelu STAGE-25TH, korpusy i główki basów wykonano z mahoniu płomienistego.
Oba modele basów nie są jednak sobie równe. Otóż WALKER-25TH jest gitarą o skróconej menzurze 625 mm, a na jej gryfie znajduje się 19 progów.
Na zakończenie warto również wspomnieć, że wszystkie trzy instrumenty posiadają mostki wykonane z orzecha oraz znakomity i bardzo wydajny system Ortega MagusGo z podsiodełkowym pickupem.

Ceny:
Ortega DEEP-25TH kosztuje 2 791 zł.
Ortega WALKER-25TH kosztuje 2 361 zł.

Ortega DEEP-25TH
Ortega WALKER-25TH

Więcej szczegółów
Producent: https://ortegaguitars.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj