DW Drums Collector’s Series w wykończeniach Private Reserve Exotics

0

Firma Drum Workshop niedawno rozpoczęła sprzedaż zestawów Collector’s Series w ekskluzywnych wykończeniach Private Reserve Exotics. Wykonane ręcznie w California Custom Shop forniry z drewna egzotycznego dostępne są w limitowanej ilości.

Znany pod pseudonimem “Zaklinacz Drewna” projektant perkusji w DW, John Good po raz kolejny wyruszył w podróż po świecie, aby ręcznie dobrać oszałamiającą kolekcję rzadkich gatunków drewna, które dostępne są obecnie jako egzotyczne wykończenia typu burst, fade i transparent w różnych konfiguracjach korpusów.
Ponadto, każdy z bębnów może zostać ręcznie pokryty błyszczącym lakierem poliestrowym lub matowym Hard Satin.

Nowa kolekcja 2020 obejmuje następujące gatunki drewna:

  • Mahoń Pommele Tortoise Shell – rzadkie, półtwarde drewno pozyskiwane w Ghanie.
  • Moabi – pochodzące z Kongo różowawe drewno cechuje się niezwykłym usłojeniem wywołanym przez specyficzne warunki środowiskowe (m.in. długotrwałe susze).
  • Paduk – zwykle dostępny tylko w konfiguracji pionowej (zazwyczaj fornir dostępny jest  w paskach 6″). Goodowi udało się jednak znaleźć unikalną kłodę, z której można było wyciąć 25-calowe paski, co umożliwiło DW wyprodukowanie wersji poziomej.
  • Klon – drzewa klonowe z zewnętrznych obrzeżów lasów w stanie Michigan są narażone na ekstremalne zimno i burzową pogodę. Surowy klimat powoduje, że twardziel kształtuje się w jedyne w swoim rodzaju figury, które wykorzystano przy wykończeniu Super Maple Curl.
  • Drewno Czeczen (Chechen) – pochodzące z Afryki drewno cechuje się zazwyczaj białą barwą i prostym, prążkowanym usłojeniem. Good odkrył jednak niezwykłą kłodę, o różnorodnych i pięknych słojach.
  • Albicja saman (drewno Monkey Pod) – ciemne drewno Monkey Pod z Hawajów charakteryzuje się złocistym odcieniem oraz zwykle mniej zarysowanymi słojami. Good zlokalizował niezwykły kawałek drewna o bardzo wyrazistym, gęstym rysunku słojów, który idealnie pasuje do Candy Black Burst.

John Good swoje znaleziska komentuje następująco:

W zeszłym roku znalazłem te kłody podczas bardzo produktywnego polowania na drewno. Wraz z moją żoną, Esther mam niezwykłe szczęście mogąc podróżować po świecie w poszukiwaniu drewna rzadko używanego do produkcji instrumentów muzycznych. Od lat pielęgnuję także przyjacielskie relacje z dostawcami drewna, dzięki czemu zawsze odkładają dla mnie co ciekawsze egzemplarze. Nowe wykończenia Private Reserves należą do moich ulubionych.”

Więcej szczegółów:
Producent: http://www.dwdrums.com
Dystrybutor: https://pl.gewamusic.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here