Eventide ShimmerVerb, nowy wydajny plug-in pogłosowy

0

Od początku pandemii firma Eventide ze zdwojoną siłą stara się zapewniać coraz to więcej rozwiązań dla muzyków. Producent słynący z efektów cyfrowych od lat 70. zaprezentował teraz nową wtyczkę, ShimmerVerb.

ShimmerVerb bierze swój algorytm ze słynnego pedału H9 firmy Eventide. Łączy w sobie masywny, lśniący pogłos z równoległymi przełącznikami wysokości dźwięku, tworząc efekt migotania, technikę spopularyzowaną przez Daniela Lanoisa i Briana Eno w “The Unforgettable Fire” z repertuaru U2 – inspirujący dźwięk, który dzięki tej wtyczce zyskał nowe życie.

Teraz kultowe brzmienie zostało dopracowane i stworzone na bazie nowoczesnego interfejsu, który idealnie nadaje się do zbudowania nastroju do dowolnego sygnału. Dodano również nowe funkcje, takie jak nieskończone powtórzenia i sterowanie częstotliwościami sprzężenia zwrotnego.

ShimmerVerb został zaprojektowany z myślą o wydajności. Efekt to łatwe do zaprogramowania makro wydajnościowe, które umożliwia użytkownikom przechodzenie między dwoma ustawieniami za pomocą jednego elementu sterującego. Sprzężenie zwrotne lub zmiany wysokości dźwięku można łatwo kontrolować za pomocą interfejsu MIDI, a przycisk Hotswitch może wywołać inny stan parametrów w ramach tego samego ustawienia wstępnego. Na koniec mamy jeszcze przycisk Freeze rozmazujący tekstur, powodując „metaliczny połysk”.

ShimmerVerb dostępny jest zarówno jako plugin, jak i aplikacja dla iOS w cenie 39 USD.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.eventideaudio.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here