“Yemenia” – debiutancka płyta Rasm Almashan już 6 grudnia

0

Jak doskonale wiecie, lubimy zapowiadać ciekawe debiuty. Dziś o kolejnej bardzo interesującej wokalistce – Rasm Almashan i jej nadchodzącym krążku, pt. “Yemenia”. Album światło dzienne ujrzy już 6 grudnia.

Rasm Almashan to niezwykła wokalistka pochodzenia polsko-jemeńskiego, autorka tekstów i  kompozytorka o oryginalnej ciemnej i intrygującej barwie głosu. Jej debiutancka płyta zawierać będzie muzykę z gatunku Word Music.
Utwory zostały zaśpiewane po arabsku i angielsku, stąd też kierujemy album nie tylko na polski rynek. Materiał został nagrany z topowymi muzykami, którzy towarzyszą wokalistce podczas koncertów.

Rasm Almashan tak mówi o swojej płycie:

 „Jeżeli chodzi o brzmienie i stylistykę to jest to płyta bardzo kolorowa w stylu World Music. Arabia i Afryka wspólnie zabrzmiały. To moja płyta marzeń… Jest to muzyka świata inspirowana brzmieniami Jemenu które zapamiętałam z dzieciństwa. Na płycie są historie z lat 80-tych i 90-tych. Słowa w piosenkach dotykają biedy, wojny i pokoju oraz tęsknoty za krajem. Przesłaniem płyty jest budowanie mostów pomiędzy Bliskim Wschodem a Światem Zachodnim, apel o pokój dla Jemenu.”

Album do sprzedaży trafi już 6 grudnia nakładem Wydawnictwa Muzycznego SOLITON i dostępny będzie w formie fizycznej i cyfrowej m.in. w sklepie firmowym soliton.edubawi.pl, muzykacyfrowa.pl, a także w sieci salonów Empik, księgarniach muzycznych i serwisach o zasięgu międzynarodowym takich jak iTunes, Apple Music, Tidal, Wimp, Spotify, Deezer czy Google Play.

Rasm Almashan w swojej twórczości jest wierna jest muzyce, na której się wychowywała. W utworach Rasm słychać wpływy etno, czerpie z orientalnych, arabskich i afrykańskich inspiracji. Swoje kompozycje tworzy w stylistyce World Music i otwartej improwizacji.

Współtworzyła zespoły: „Kultura de Natura” oraz „Sooomood”. Występowała gościnnie z legendarnym polskim zespołem jazz-rockowym „Laboratorium”. W 2016 roku dołączyła jako solistka do projektu Grzecha Piotrowskiego „World Orchestra”, biorąc udział w festiwalach (Wschód Piękna, Jazztival) i koncertach (Opera Narodowa, NOSPR), organizowanych przez World Orchestrę. Artystka kończy pracę nad swoim autorskim albumem, który planuje wydać jesienią 2019. Producentem muzycznym albumu jest Grzech Piotrowski. Singlem zapowiadającym płytę będzie utwór „YEMENIA”, którego premiera odbędzie się 29.11, do której właśnie powstaje teledysk.

Więcej o artystce na https://www.facebook.com/RasmAlmashanWorld/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here