“Wydaj płytę z Będzie Głośno” – czas start! Ruszył muzyczny konkurs radiowej Czwórki

0

W miniony piątek, 5-go czerwca ruszyły zapisy do kolejnej, czwartej już edycji konkursu “Będzie głośno” organizowanego przez radiową Czwórkę. Konkurencja skierowana jest do utalentowanych, a wciąż nieodkrytych muzyków.

Już po raz czwarty Czwórka poszukuje utalentowanych i jednocześnie mniej znanych muzyków, którym wyda debiutancki album w ramach audycji Damiana Sikorskiego „Będzie Głośno!”.
Dla gotowych na muzyczną karierę warunki są tylko dwa: nagrany materiał na płytę oraz brak podpisanego kontraktu z jakąkolwiek wytwórnią muzyczną.

Do tej pory płyty w konkursie opublikowały: Ms. Obsession, Marta Zalewska oraz Sara Kordowska, wokalistki zdobywające coraz większą popularność. Czyja kariera tym razem nabierze rozpędu dzięki radiowej Czwórce? Przekonamy się jeszcze tego lata.

Zgłoszenia można wysyłać od 5 czerwca od godziny 12.00 aż do 17 lipca za pośrednictwem specjalnego formularza na stronie Czwórki.

Znajdziecie go TU -> https://www.polskieradio.pl/10/5359,Bedzie-glosno-Zgloszenia

Zwycięzca zostanie ogłoszony pod koniec sierpnia. Premiera albumu oraz promujący go koncert planowane są w październiku br. w studiu radiowej Czwórki, w ramach audycji Damiana Sikorskiego „Będzie Głośno!”.

Nagrodą jest wydanie płyty z radiową Czwórką nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, teledysk do singla z debiutanckiego albumu, sesja zdjęciowa oraz koncert promujący płytę na antenie Czwórki w ramach audycji „Będzie Głośno!” oraz w mediach społecznościowych. Partnerami konkursu są Związek Artystów Wykonawców STOART i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, które ufunduje dodatkowe nagrody finansowe dla najlepszego autora muzyki oraz tekściarza.

Konkurs jest rozwinięciem audycji „Będzie głośno!”. Program Damiana Sikorskiego umożliwia nieznanym muzykom dotarcie ze swoimi kompozycjami do szerokiej publiczności. Co piątek artyści zgłaszający się za pośrednictwem strony radiowej Czwórki zapraszani są do audycji na żywo, aby zaprezentować swoją twórczość zarówno w rozmowie, jak i w minikoncercie akustycznym. Ponadto utwory tych wykonawców trafiają na listę przebojów „Będzie Głośno!”, a słuchacze każdego dnia mogą oddawać głosy na piosenki, które najbardziej przypadły im do gustu.

W najnowszym wydaniu audycji, 5 czerwca o godzinie 18.00, Damian Sikorski zaprezentował ostatnie w tym sezonie zestawienie listy przebojów „Będzie Głośno!”. Godzinę później można było również usłyszeć retransmisję koncertu Wasabi – piątki artystów z Tarnowa, zafascynowanych muzyką z pogranicza alternatywy, funky i rock.

W minionym roku mieliśmy okazję recenzować krążek przedstawiający laureatów poprzedniej edycji wydarzenia. O pełnej muzycznych przeciwieństw, ale bardzo ciekawej płycie przeczytacie w tekście:

“Będzie Głośno!” – nowa płyta radiowej Czwórki już niebawem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here