WRONA z debiutanckim albumem „Sen o smaku lukrecji” [VIDEO]

309
WRONA---Sen-o-smaku-lukrecji

Agencja Muzyczna Polskiego Radia i radiowa Czwórka prezentują debiutancki album finalistki konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Album WRONY, czyli Weroniki Jasiówki, „Sen o smaku lukrecji” dziś ma swoją premierę!

WRONA, czyli Weronika Jasiówka, to wokalistka, autorka tekstów, producentka oraz perkusistka, występująca w formie solo actu, wykonująca muzykę electro/alternative/pop.  Jest współzałożycielką rockowego girls bandu Brain’s All Gone, z którym zagrała ponad 200 koncertów w kraju i za granicą. Jej solowa kariera rozpoczęła się na początku 2018 roku, w momencie wypuszczenia singla „Divide&Conquer”, który był efektem współpracy z duetem DJ-ów z Californii – La Riots.

“WRONA jest kolorowym wulkanem, dla której wizerunek jest prawie tak samo ważny jak tworzenie muzyki. W jej twórczości liczą się słowa. Niezwykłe jest to, że jest perkusistką, ale też multiinstrumentalistką i cały debiutancki album nagrała sama, a w czasie pandemii nauczyła się online produkcji muzycznej. Ponadto występuje w formie solo actu, czyli nagrywa po kolei wszystkie instrumenty, zapętla je i do tego śpiewa .”

– mówi Damian Sikorski, juror i pomysłodawca konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”

WRONA - Sen o smaku lukrecji_album cover
WRONA – Sen o smaku lukrecji

5 listopada 2021 roku w sklepach i serwisach streamingowych, pojawi się debiutancka płyta WRONY „Sen o smaku lukrecji” wydana nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Tego dnia, o godz. 12.00 na Facebooku oraz kanale YouTube Czwórki odbędzie się premiera teledysku do singla promującego album, a o godz. 18.00, rozpocznie się koncert, podczas którego artystka zaprezentuje materiał z debiutanckiej płyty na żywo. Transmisja wydarzenia w mediach społecznościowych Czwórki. Link do wydarzenia: TUTAJ

Zwyciężczyni konkursu „Wydaj Płytę z Będzie Głośno” w ramach nagrody, oprócz debiutanckiej płyty, wydanej nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, koncertu na żywo w Czwórce, promocji płyty na antenie i w mediach społecznościowych Czwórki, a także nagrania teledysku do singla z debiutanckiego albumu wzięła także udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Dodatkowo ZAiKS, partner konkursu, w ramach swojego wyróżnienia za najlepszą muzykę i teksty przyznał wokalistce nagrodę finansową.

Następna edycja konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno!” wystartuje wiosną 2022 roku.