Submotion Orchestra na dwóch koncertach w Polsce

0

Gwiazdy brytyjskiego nu-jazzu i downtempo, Submotion Orchestra już niedługo planują premierę nowego krążka. Z albume “Kites” zespół wyruszy w trasę koncertową, w której odwiedzi też Polskę. Grupa wystąpi 26 kwietnia w Warszawie (Niebo), a dzień później – 27.04 w Starym Klasztorze we Wrocławiu.

Submotion Orchestra już od debiutu okrzyknięto jednym z najciekawszych zespołów w swoim gatunku. Grupa z powodzeniem łączy tradycję downtempo, jazzu, trip-hopu i nowoczesnych basowych brzmień jednocześnie kładąc nacisk na muzyczny warsztat i sceniczną prezentację. Nic dziwnego, że Anglicy zasłynęli jako znakomity kolektyw koncertowy. Ich najnowszy krążek “Kites” to powrót do receptury, która przyniosła im zasłużony sukces i sprawiła, że do dziś “The Finest Hours” uchodzi za pozycję kultową: miksu zadymionego jazzu skojarzonego z ciekawymi brzmieniami elektronicznymi.

Jak tłumaczy Tommy Evans, lider grupy:  Od czasu krążka “Colour Theory” wiele się wydarzyło, także w życiu prywatnym: od narodzin nowych członków rodziny po bolesne pożegnania z bliskimi. Doświadczenia życiowe stały się inspiracją dla nowego albumu – bardzo uczciwego, osobistego i pełnego emocji. Przeglądając nasze zdjęcia, wybraliśmy dziesięć dokumentujących różne życiowe momenty, różne emocje i te obrazy stanowiły impuls do napisania i nagrywania dziesięciu kompozycji z “Kites”. Chcieliśmy nagrać płytę uczciwą, szczerą i piękną.

Z pewnością im się udało, bo dawno Submotion Orchestra nie brzmieli równie przekonująco. To dźwięki, które przypominają, dlaczego swego czasu ich muzyką zachwycił się sam Simon Green (Bonobo), który zaprosił wokalistkę Ruby Wood na wspólne koncerty. “Kites” przynosi też echa klasycznych inspiracji: od Massive Attack po The Cinematic Orchestra czy nawet Sade. Ta rzadka umiejętność godzenia muzycznej wirtuozerii z przystępnością pozwala zachwycić się propozycją Submotion Orchestra już od pierwszych taktów. Doskonale, że znów będzie okazja zobaczyć znakomitych Anglików na żywo w Polsce.

Grupa Submotion Orchestra wystąpi 26 kwietnia w warszawskim klubie Niebo i 27.04 w Starym Klasztorze we Wrocławiu.

Bilety w cenie od 59 zł (Warszawa) i od 60 zł (Wrocław) do kupienia na www.eventim.pl.

Więcej o zespole na www.facebook.com/submotionorchestra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here