“Strach” – refleksyjny klip Poli Chobot & Adama Baran

0

Święto zakochanych za pasem, mamy zatem dla Was klip z jednej strony romantyczny, z drugiej skłaniający do refleksji. Posłuchajcie, co mają do przekazania Pola Chobot & Adam Baran w piosence “Strach”.

Dlaczego romantyczny – widać na pierwszy rzut oka. W zrealizowanym przez grupę Follow The Rabbit klipie “Strach” zobaczycie losy trzech zupełnie różnych par w różnych momentach ich życia.

Nie jednak o ich miłość chodzi, a o to, co dzieje się później. Jak mówi reżyser kipu, Dorota Miko:

“Teledysk do utworu STRACH to przeplatające się historie trzech różnych par. Jednym z elementów wspólnych dla tych opowieści jest bliskość, która wygląda odmiennie w każdej z tych relacji. Pomimo uczuć jakie żywią do siebie pary, w każdym z tych związków pojawia się odczucie strachu przedstawione jako zbliżający się z oddali „koniec świata”. Koniec świata to symbol czegoś, co napawa nas lękiem. Może to być strach przed nieznanym, strach przed stratą drugiej osoby, odtrąceniem bądź strach przed zbytnim otworzeniem się na uczucie. U każdego ten strach przybiera inną postać. Miłość budzi w człowieku również lęki egzystencjalne – przed przemijaniem i śmiercią. Koniec świata może być więc rozumiany jako koniec życia drugiej osoby, czy koniec życia własnego. A może być odebrany również dosłownie. Wybór interpretacji zależy od widza.”

Daje do myślenia, prawda? Oprócz interesującej warstwy wizualnej, duże wrażenie robi też to, co w piosence najważniejsze, czyli dobra warstwa muzyczna utworu (Adam Baran) i ciekawy wokal Poli Chobot.

Więcej o zespole na www.facebook.com/polachobot.adambaran.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here