Strunal Schönbach, czyli jakość, tradycja i duma Czechów!

1

Strunal Schönbach to wysokiej klasy, ręcznie wytwarzane instrumenty za naszą czeską granicą. W ofercie znajdziemy całą gamę instrumentów smyczkowych, gitar klasycznych oraz akcesoriów.

Opiekę nad marką Strunal w Polsce, objęła firma FX Music, do której zapraszamy po wszelkie szczegóły dotyczące instrumentów, a teraz trochę faktów z historii marki…

Na początek zapraszamy w kulisy, czyli do krótkiej wycieczki po fabryce…

Firma Strunal, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych, europejskich manufaktur instrumentów smyczkowych oraz gitar klasycznych. Oficjalnie, pod tą nazwą, firma rozpoczęła wytwarzanie instrumentów w 1960 roku, jednak jej historia zaczęła się już w roku 1922, a doskonałe lutnictwo czeskie znane było już w XVI wieku! Dzisiaj w fabryce firmy, nadal dominuje ręczna produkcja i dbanie o tradycje jednak z wykorzystaniem już nowoczesnych technologii, pozwalających dbać o środowisko i tworzyć instrumenty doskonałe i powtarzalne pod względem budowy i brzmienia.

Cały proces tworzenia w jednym miejscu!

To co jest gwarantem dla muzyków i świadczy o jakości, jest pełen proces powstawania każdego instrumentu w jednym miejscu! Od wyboru drewna, sezonowanie, przez cięcie na wymiar, na ręcznej obróbce, łączeniu, wykańczaniu powierzchni i ich ostatecznego strojenia/tuningu kończąc. Pozwala to zachować najwyższe standardy jakości na każdym etapie.

Instrument dla każdego!

Nie ważne czy dopiero zaczynasz, uczysz się, studiujesz czy jesteś już wykształconym i profesjonalnym muzykiem. Strunal oferuje instrument w każdym rozmiarze i przystosowany dla każdego artysty. Producent podzielił je na trzy serie:

 • TALENT – dedykowane dla początkujących i średnio-zaawansowanych muzyków. Popularne w wielu szkołach muzycznych na całym świecie. Oferują one standardową jakość i dobre brzmienie. Poprawiają proces nauki u początkujących. Łatwe i trwałe strojenie i dobre brzmienie są najważniejszymi cechami budżetowych instrumentów muzycznych, a Strunal oferuje najlepszą możliwą jakość w tym segmencie cenowym.
 • ACADEMY – te instrumenty są wybierane w szczególności przez doświadczonych muzyków. Oferują one wyższą jakość użytego do ich produkcji materiału, co skutkuje lepszym brzmieniem. W tym segmencie jakość instrumentów Strunal jest doskonale rozpoznawana na całym świecie.
 • MAESTRO – doskonałe instrumenty muzyczne z długą tradycją produkcji i sprawdzonych praktyk przy produkcji. Oferują najwyższy standard użytych materiałów i perfekcyjne brzmienie. Te instrumenty są tworzone z myślą o zaawansowanych użytkownikach, pół-profesjonalistach i profesjonalistach.

Szeroki asortyment!

 • Wszystkie kategorie skrzypiec: Stradivarius, Guarnerius, Maggini
 • Altówki we wszystkich kategoriach
 • Certyfikowane mistrzowskie instrumenty dla wymagających użytkowników lub kolekcjonerów
 • Kontrabasy we wszystkich kategoriach i z szeroką paletą wykończeń

Niecodzienne wykończenia i kolory:

 • Cztery kolory: Złoto-brązowy, Kasztanowo-brązowy, Czerwonawo-brązowy, Złoto-brązowy o czerwonym odcieniu
 • Naturalne wykończenia z przezroczystego lakieru
 • Wykończenia farbą wodną z szlifowanymi krawędziami
 • Ręcznie wykonywany lakier spirytusowy

Strunal podczas NAMM Show 2019!

Jak wspominaliśmy wcześniej, firma Strunal rozpoznawalna jest na całym świecie. Nie dziwi zatem fakt, że ich instrumenty możemy zobaczyć każdego roku na największych targach muzycznych na świecie – NAMM Show. Również w tym roku ich strefa prezentowała się okazale!

Więcej szczegółów:
Producent: https://www.strunalschonbach.cz
Dystrybutor: https://www.fxmusic.com.pl

1 KOMENTARZ

 1. Czy firma “Strunalschonbach” ma w swojej ofercie skrzypce model Maggini (z podwójnym ożyłkowaniem)?

  Pozdrawiam, Stanisław Kowalkowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj