Sigur Rós szykuje niespodziankę. Znamy szczegóły

0

“Norður Og Niður” – tyle wiedzieliśmy. I prawdopodobnie ciekawość zżerała nas tak samo, jak was. Sigur Rós najpierw zaprezentował 10-sekundowe wideo, które pozostawiało zdecydowanie za dużo niewiadomych

Wśród fanów grupy zrobiło się sporo zamieszania, wszyscy prawdopodobnie spodziewali się, że formacja planuje wydanie nowego krążka. Rzecznik islandzkiego zespołu zdradził jednak, że z całą pewnością nie jest to zapowiedź nowej płyty.

Przed niespełna godziną Sigur Rós wyjaśnił jednak czym była enigmatyczna nazwa “Norður Og Niður” – pod takim szyldem grupa wystąpi z czterema koncertami w Reykjavíku. Występy odbędą się w dniach od 27 do 31 grudnia 2017 roku, zaś od 26 do 31 grudnia w hali Harpa odbywać się będą również spektakle muzyczne, instalacje plastyczne, sztuki taneczne, pokazy filmowe, spotkania i happeningi, w wykonaniu wielu zaprzyjaźnionych z zespołem twórców.

Pre – order biletów oraz więcej informacji znajdziecie na www.nordurognidur.is.

Sigur Rós powstali w 1994 roku w Rejkiawiku. Debiutancki album “Von” ukazał się na ich rodzimej Islandii w 1997 roku i sprzedał się w liczbie zaledwie trzystu egzemplarzy. Jednak już kolejny longplay, “Ágatis byrjun” z 1999, okazał się międzynarodowym sukcesem. Dorobek formacji zamyka płyta “Kveikur” z maja 2013 roku.

Więcej o zespole znajdziecie na www.facebook.com/sigurros.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here