O jednego artystę mniej na Open’erze – Tyler, the Creator odwołuje trasę po Europie

0

Nie znany przyczyny, ale amerykański raper, Tyler, the Creator odwołał europejską trasę. Oznacza to, że nie pojawi się w Gdyni na tegorocznej edycji festiwalu Open’er.

Artysta miał wystąpić w Gdyni w sobotę, 1 lipca, ale tak się nie stanie. – Nie będzie trasy po Europie – napisał na Twitterze. – Sorry, następnym razem. Na oficjalniej stronie muzyka pozostały tylko koncerty amerykańskie.

Tyler, the Creator przez lata był współzałożycielem i nieformalnym liderem kolektywu hiphopowego Odd Future. Solo zadebiutował mikstejpem “Bastard” 2009r. Zestawienie wyznaczyło przyszłą drogę artysty – samowystarczalność. Tyler skomponował i wyprodukował praktycznie wszystkie utwory na swoich trzech kolejnych studyjnych albumach – “Goblin”, “Wolf” i “Cherry Bomb”.

Albumy te okazały się być nie tylko sukcesem artystycznym, ale i komercyjnym – wszystkie znalazły się w pierwszej piątce amerykańskiego Billboardu. Na krążkach Tylera można odnaleźć m.in. Kanye Westa, Pharrella, SchoolboyQ, a także prawie wszystkich członków Odd Future.

Ostatnio Amerykanin nagrał piosenkę przewodnią do programu popularno-naukowego Netfliksa, “Bill Nye Saves the World”.

Więcej o raperze znajdziecie na www.facebook.com/TylertheCreatorOfficial.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here