“Sam” – Maciej Wasio w solowym projekcie

0

Jeszcze do niedawna lider rockowej grupy OCN, teraz Maciej Wasio rozpoczyna solową ścieżkę kariery. Jego debiutancki krążek o wymownym tytule “Sam” to folkowo – songwriterskie klimaty.

Niedawno do słuchaczy trafił debiutancki album Macieja Wasio – “Sam“. Krążek promują single “Komunały” i “Bądź“.
Do stworzenia solowego albumu zainspirowała go współpraca z z jednym z najbardziej cenionych współczesnych producentów – Vancem Powellem. Powell jest odpowiedzialny za brzemienie m.in. takich zespołów jak Arctic Monkeys, The Raconteurs czy Jack White. Obaj spotkali się w Nashville. W wyniku tej współpracy zrodził się pomysł nagrania solowego albumu, zupełnie innego klimatycznie od brzemienia, które kojarzyło się z Wasiem do tej pory. Na płycie SAM słychać m.in. lapsteel, banjo czy mandolinę. SAM to opowieść dla i o najbliższych.

„To najbardziej osobista płyta w mojej dotychczasowej karierze. Mam takie wrażenie, że te dźwięki i słowa gdzieś na mnie czekały. Gdzieś bardzo głęboko. Pierwsze spotkanie z  Rubensem – Piotrem Rubikiem, otworzyło przysłowiowy kurek i teraz należą one również do Państwa” – mówi Wasio.

Wasio jest obecny na polskiej scenie muzycznej od niemal 20 lat. Szerzej znany jako lider OCN, z którym zdobywał nominacje do Fryderyków i koncertował w wielu krajach. W branży funkcjonuje jako producent muzyczny i autor tekstów piosenek. Na początku roku ukazała się płyta Grzegorza i Patrycji Markowskich, na której zostawił ślad jako autor tekstów, muzyk i producent muzyczny. Obecnie jako producent pracuje z zespołami: Afromental i Jamal. Stara się być drogowskazem dla artystów, którzy razem z nim pracują nad swoim indywidualnym brzmieniem. Emocje i prawda to dla niego najważniejsze wyznaczniki w odbiorze i tworzeniu muzyki.

Więcej o muzyku na www.facebook.com/WASIOpl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here