“Rozstrzelano moje serce w Poznaniu” – Natalia Moskal prezentuje nowy singiel

515

Natalia Moskal opublikowała nagranie kolejnego singla z epki “Bunt młodości”. Piosenkę “Rozstrzelano moje serce w Poznaniu” napisano do tekstów wybitnej poetki, Kazimiery Iłłakowiczówny.

Natalia Moskal, artystka młodego pokolenia, wydając epkę “Bunt młodości” postanowiła przybliżyć twórczość Kazimiery Iłłakowiczówny – wybitnej poetki, która angażowała się w sprawy społeczno-polityczne. Rozstrzelano moje serce w Poznaniu jest jednym z takich tekstów, w którym Iłłakowiczówna w przejmujący sposób opowiada o tym, co się wydarzyło 28 czerwca 1956 roku, niedaleko miejsca, w którym mieszkała.

To jest bardzo ważny wiersz, dlatego chciałam, aby znalazł się na epce. Mimo tego, że opowiada o wydarzeniach sprzed wielu lat, wydaje się w pewnym sensie bardzo aktualny. Zależało mi, aby o tym dniu przypomnieć, bo to co się zdarzyło 63 lata temu w Poznaniu to bardzo istotna część naszej historii, o której nie wolno nam zapomnieć. – mówi Natalia Moskal.

Muzykę do “Rozstrzelano moje serce w Poznaniu” skomponował Jan Stokłosa. Utwór opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce 28 czerwca 1956 roku w Poznaniu.

W nagraniu płyty udział wzięli: Jan Stokłosa (fortepian, Hammond, Rhodes, programming, loopy); Błażej Gawliński (perkusja); Michał Grott (bas); Andrzej Olewiński (gitara); kwartet smyczkowy w składzie: Paulina Mastyło-Fałkiewicz, Anna Szalińska–Zaziębło, Sylwia Mróz–Celuch, Dorota Woźniak–Mocarska; Sandra Kopijowska (harfa).

Więcej o artystce na www.facebook.com/NataliaMoskalOfficial.