“Road Movies” – już niebawem premiera minialbumu Miłosza Skwirut

0

Miłosz Skwirut dwoma klipami zapowiedział swój autorski krążek. Premiera “Road Movies”, czyli “filmu drogi” opowiedzianego muzyką przewidziana jest na koniec marca.

“Road Movies” to dość filmowa muzyka, z odrobiną world-music oraz jazzu. Album opowiada o nieustannej drodze do odnalezienia spokoju ducha, miłości, o podróży w przeszłość, która może być także drogą do wewnętrznej przemiany. W filmowy i magiczny sposób prowadzi słuchacza, nie zawsze oczywistymi ścieżkami, do poznania własnych emocji.

“Gdybym był filmem, byłoby to pewnie kino drogi, w którym dwóch gości przemierza świat, zwiedza przypadkowe miejsca i szuka odpowiedzi na pytania o sens życia. Jeden z nich jest spokojnym i zamyślonym introwertykiem, drugi ma szaleństwo w oczach i rozpiera go energia. Potem się zamieniają… Gram na kontrabasie i gitarze basowej oraz tworzę muzykę. W swoim zespole wykonuję własne kompozycje, dając tym samym upust drzemiącym w środku emocjom – dzięki temu tych dwóch gości z mojego “filmu” jeszcze jakoś się dogaduje…” – tak o swoim krążku mówi Miłosz Skwirut.

Na płycie gościnnie wystąpili wybitni muzycy, m.in. Susanna Jara, Katarzyna Pietrzko, czy Jorgos Skolias. Premiera “Road Movies” zaplanowana jest na 25.03.2019 r. 

Krążek składał się będzie z pięciu utworów, których tytuły to:
1. Felix’s Secret
2. Almost There
3. Keep Calm And
4. Awakenings
5. Summer Of ’99

Tytułowe “kino drogi” to szczególny gatunek, w którym główny bohater opuszcza dom udając się w podróż i zwykle zmienia tym samym perspektywę na swoje dotychczasowe, codzienne życie. Chciałbym, żeby ten projekt, był dla mnie właśnie taką odmianą, daleką podróżą, której celu jeszcze nie znam, a która pozwoli mi na możliwie najbardziej osobisty przekaz myśli i uczuć.

Miłosz Skwirut to kontrabasista i kompozytor. Urodził się w Krakowie i tam też ukończył Akademię Muzyczną w klasie kontrabasu jazzowego. Poza własnym zespołem, na stałe koncertuje i  nagrywa z Kraków Street Band, Quindependence a także innymi artystami, takimi jak Michał Salamon, Companions, Susanna Jara, Hot Tamales, czy The Magic Juice. W swoim dorobku płytowym ma albumy nagrane z zespołem Daddy’s Cash („That’s What The Blues Is All About” z Johnem Lee Hookerem Jr., 2012, oraz „Body Blues”, 2013), a także z zespołem Companions („Ain’t So Bad”, 2017).

Więcej o artyście na www.facebook.com/skwirut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here