„Re_covery” – wyczekiwany drugi krążek MaJLo

0

Już niebawem na sklepowe półki trafi drugi album trójmiejskiego artysty MaJLo. Muzyk sam skomponował i wyprodukował wszystkie utwory, a jedynym wyjątkiem jest piosenka z repertuaru Paula Simona – „Bridge Over Troubled Water” – bonus track na płycie.

„Re_covery” to zwrot w kierunku klasyki songwritingu, pełnej urzekających melodii i harmonii, opisany nowoczesnymi technikami i brzmieniami.

„Od dziecka towarzyszy mi muzyka takich artystów, jak Billy Joel, Jeff Buckley czy Elton John, których płyty przywoził z Zachodu mój ojciec. Są to ponadczasowe nagrania, do których regularnie wracam i które mnie inspirują. Przy produkcji „Re_covery” chciałem wczuć się w rolę zwierzającego się artysty, który za pomocą melodii, harmonii i tekstu opowiada wciąż aktualne treści. Każdy z utworów zawartych na płycie został napisany przy użyciu pianina lub gitary, co sprawiło, że kompozycje były niemal kompletne już na etapie powstawania. Nie chciałem nic nowego odkryć, a jedynie otrzeć z kurzu charakterystyczny dla lat dziewięćdziesiątych sposób pisania piosenek i dodać do tego własne, nowe brzmienie. Próbowałem znaleźć balans między tym, co było, a tym, co jest. Nie zadawałem sobie pytania, jak ta muzyka odnajdzie się w dzisiejszych trendach”

– komentuje MaJLo.

Tracklista:

1. Prologue
2. Let It Go
3. Oddychaj
4. Hold On
5. I Cannot Change For You
6. Coldness In A Sun
7. Story
8. Drown
9. The Time
10. 19
11. Bridge Over Troubled Water – Bonus Track

Album “re_covery” od dziś można zamawiać na www.empik.com oraz  www.kulturalnysklep.pl. Jest też dostępna wersja cyfrowa, a bezpośredni link do niej znajdziecie tu: http://smarturl.it/MaJLorecovery. W sklepach stacjonarnych płyta pojawi się w przeciągu najbliższych kilku dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here