Próżny Typ w utworze “Pozwolisz? Niech opadnie kurz.”

0

Polska muzyka alternatywna ma się dobrze, a nawet lepiej… Kolejnym artystą, szukającym nowych i ciekawych środków wyrazu muzycznego jest Próżny Typ, który zdecydowanie nie próżnuje i dzieli się z nami kolejnym utworem – “Pozwolisz? Niech opadnie kurz.”

Próżny Typ to projekt warszawskiego muzyka, wokalisty i producenta Tomasza Gołębiewskiego. Próżny jest przedstawicielem alternatywnej sceny w Polsce. Jego muzyczne inspiracje są głęboko zakorzenione w muzyce ciężkiej z której się wywodzi. Obecnie jednak jego krąg zainteresowań mocno skręcił w stronę muzyki popowej, synth-pop oraz muzyki alternatywnej okraszonej dużą dawką elektroniki.

Tomasz Gołębiewski jest multiinstrumentalistą posługującym się licznym asortymentem instrumentów strunowych, klawiszowych czy perkusyjnych ponadto śpiewa, pisze teksty, komponuje i produkuje wszystkie swoje utwory. Studiem nagraniowym projektu Próżny Typ jest prywatne mieszkanie Tomka w którym zgromadził pokaźny arsenał sprzętu muzycznego i instrumentów.

“Pozwolisz? Niech opadnie kurz.”, jak zaznacza sam artysta, jest wyjątkowym utworem w jego muzycznym projekcie.

“Utwór powstawał w momencie, gdy wraz ze znajomą wokalistką/producentką przygotowywaliśmy się do koncertu. Potrzebowałem świeżego materiału, aby zapełnić listę utworów. Baza całego utworu powstała podczas jednej burzy, gdzie natchniony zjawiskiem atmosferycznym zabrałem się do pracy. Piosenkę miałem wykonywać sam. Po napisaniu tekstu stwierdziłem, że potrzebuje do realizacji kobiecego głosu. Tekst jak i brzmienie miał przynosić nadzieję i pokazać, że warto mieć w sobie trochę pokory by docenić otaczający nas świat. Chciałem pokazać, że po czasie, gdy krok po kroku dążymy do celu, znikają nasze udręki a pojawiają się nowe możliwości. Aby intencja tekstu zgadzała się z brzmieniem, zaprosiłem do współpracy Sophie by zrobiła ciepłe tło swoim głosem tak, aby budować jeszcze większą nadzieję i poczucie ulgi.”

– komentuje Próżny Typ

Co słychać u Próżnego Typa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj