Premiera teledysku “Woods of Saturn” z najnowszej płyty Kasi Kadłubowskiej!

0

W maju 2020 światło dzienne ujrzała piękna płyta Kasi Kadłubowskiej – White Lions. Już 8 kwietnia o godz. 20:00 będziemy mogli obejrzeć premierowy teledysk utworu Woods of Saturn z tytułowego krążka! Jednak to nie koniec niespodzianek…

White Lions to tytuł nowej płyty gdańskiej wibrafonistki Kasi Kadłubowskiej. Muzyka zakorzeniona w ambiencie, klasyce oraz minimaliźmie ma posłużyć słuchaczom jako odskocznia – trampolina do własnego wnętrza.

Na krążku znajduje się sześć utworów inspirowanych amerykańskim nurtem minimal music (któremu poświęcona jest pierwsza płyta Kasi Kadłubowskiej w duecie z Dominikiem Bukowskim – Transient, DUX 2015 ) oraz muzyką świata – szeroko rozumianym folklorem. Dwa z pozoru odrębne style są wielką inspiracją dla autorskich kompozycji na wibrafon, kalimbę, darabukę i wokal.

Punktem wyjściowym utworów na płycie White Lions są minimalistyczne formy, zapętlające się motywy, mantry. Ukłonem w stronę klasycznych korzeni artystki są dwa niekonwencjonalne aranże kompozytorów Henry’ego Purcella oraz J.S.Bacha.

”Staram się zredefiniować muzykę poważną oraz znaleźć ponownie miejsce na improwizację mającą swoje korzenie w muzyce klasycznej a nie w jazzie.”

– komentuje Kasia

Klasyka w wykonaniu Kasi Kadłubowskiej znajduje miejsce na improwizację, swobodę zestawiania kultur świata z tzw.kulturą wysoką w niepowtarzalnym brzmieniowym kolażu. Białe lwy to opowieści uwięzione w muzyce. Nie tylko historie o klarownej fabule lecz historie nadzmysłowe, podróże wgłąb siebie i zakamarki natury duchowej, psychologicznej i metafzycznej. To most łączący widzialne i niewidzialne.

Jak wspominaliśmy to nie koniec niespodzianek!

Artystka zapowiada trasę koncertową na terenie Polski. Na przełomie maja i czerwca 2021 będziemy mogli ją zobaczyć w kilku polskich miastach. Szczegóły przybliżymy już niebawem…

Zapraszamy także do obejrzenia zwiastuna projektu White Lions:

Co słychać u Kasi Kadłubowskiej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here