Premiera epki “Dżaman spotyka orkiestrę” [VIDEO]

0

Połączenie gitary akustycznej, loopów, elementów elektroniki z brzmieniem instrumentów smyczkowych to propozycja Tomasza Dżamana w najnowszej epce “Dżaman spotyka orkiestrę”, która dzisiaj ma swoją premierę. Posłuchajcie koniecznie!

Nową epkę Tomasza Dżamana “Dżaman spotyka orkiestrę zapowiadają dwa single – Mefa oraz polskojęzyczny utwór Hermetyczni. Twórczy minimalizm Dżamana został w tym projekcie przełamany poprzez udział orkiestry kameralnej. Tym samym charakterystyczne dla muzyka połączenie gitary akustycznej z loopami i elementami elektroniki zostało wzbogacone o brzmienie instrumentów smyczkowych. Utwory zostały zarejestrowane na żywo podczas koncertu w Bazylice oo. Dominikanów w Lublinie.  

Epka “Dżaman spotyka orkiestrę” zawiera w sobie pierwiastek muzycznego eksperymentu, ponieważ po raz pierwszy powstał projekt, który połączył live-looping z instrumentarium orkiestry kameralnej.

“W swojej twórczości poszukuję nowych rozwiązań, które wnoszą choćby małą cegiełkę innowacji do świata dźwięków. Głównym zamysłem przy opracowaniu utworów na epkę było połączenie brzmienia orkiestry, głównie smyczków z moją twórczością, czyli gitarą akustyczną i elektroniką. Mój styl muzyczny został ciekawie wsparty przez aranżację orkiestrową Przemysława Packa.”

– mówi Dżaman

W autorskiej twórczości Dżaman kładzie nacisk na budowanie napięcia w utworach poprzez dodawanie warstw loopów. Dzięki temu udaje mu się zbudować charakterystyczną atmosferę, nie ogranicza się przy tym do standardowych trzech minut trwania utworu:

“Zdaję sobie sprawę, że moje kompozycje są długie jak na dzisiejsze czasy i zapotrzebowanie stacji radiowych.  Ale kto powiedział, że utwór ma się skończyć, jak jeszcze dobrze się nie zaczął? Album promują dwa single – Mefa oraz Hermetyczni: Bazą do napisania tego utworu jest problem z utrzymaniem bliskich relacji. Szczególnie pandemia zweryfikowała dużo związków, które nie przetrwały próby czasu. Mam poczucie, że wiele osób zamyka się na drugą osobę, ale też na siebie samego.”

– dodaje Dżaman

Dzaman-spotyka-orkiestre_epka

Tomasz Dżaman skomponował muzykę oraz napisał teksty wszystkich utworów na płycie. Za aranżację symfoniczną odpowiada Przemysław Pacek. Orkiestra kameralna wystąpiła w składzie: skrzypce: Przemysław Pacek, Cecylia Chinek, Kinga Zlot, Urszula Karch, Adam Suska, Weronika Wójtowicz, Magdalena Rzechowska, altówki: Klara Chinek, Iwona Piskorska, wiolonczele: Zuzanna Nierubca, Katarzyna Mach, kontrabas: Jakub Kaczmarczyk, perkusja: Robert Kutrzepa, harmonijka: Łukasz Pietrzak.

Więcej o artyście: https://www.facebook.com/dzamansongwriting

KUP ALBUM: https://dzaman.bandcamp.com/album/live-at-bazylika-d-aman-spotyka-orkiestr

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj