Przenośne kolumny Alcons Audio QRP20 Pro-Ribbon?

1
Alcons-Audio-QRP20-Pro-Ribbon
Alcons Audio: QRP20 Pro-Ribbon

Do tej pory kojarzyliśmy markę Alcons Audio przede wszystkim z systemami instalacyjnymi – wraz z modelem QRP20 Pro-Ribbon kluczowe cechy nagłośnienia tej firmy zawarto w stosunkowo niedużym i jednocześnie mobilnym systemie!

Alcons Audio QRP20 Pro-Ribbon to 2-drożne kolumny o mocno sprecyzowanej kierunkowości, przeznaczone do montażu w pionie jako stały element nagłośnienia lub postawienia na statywie w charakterze systemu przenośnego. 

Zaprojektowano je z myślą o trudnych warunkach akustycznych, w których wymagana jest najwyższa wierność odwzorowania dźwięku z szerokim pokryciem w poziomie i wąskim w pionie, a także zachowanie wysokiej zrozumiałości mowy nawet na większe odległości.

Alcons Audio: QRP20 Pro-Ribbon

W tym celu w wąskiej, smukłej obudowie umieszczono 4 neodymowe głośniki niskotonowe o średnicy 5“ firmy D’Appolito z technologią Active Coil™ odpowiedzialną za wyjątkowo niski poziom zniekształceń, a na środku pomiędzy nimi – specjalność i znak rozpoznawczy Alcons Audio, czyli wstęgowy przetwornik wysokotonowy, tutaj w postaci 4-calowego RBN401, opartego na specjalnej soczewce akustycznej „Morpher“. 

Dzięki temu system ten może zapewnić wyjątkowo precyzyjną kontrolę projekcji oraz dużą skuteczność, a przy tym płaską charakterystykę częstotliwościową i szybką odpowiedź impulsową. Moc szczytowa kolumn Alcons QRP wynosi aż 800 W, a są one zasilane i kontrolowane przez końcówkę ALC ze zintegrowanym systemem przetwarzania VHIR™, układem sprzężenia zwrotnego Signal Integrity Sensing™ oraz audiofilskiej jakości stopniem wzmocnienia.

Alcons Audio: QRP20 Pro-Ribbon
Alcons Audio: QRP20 Pro-Ribbon

Alcons Audio QRP20 są oferowane w dwóch wariantach i posiadają 6-letnią gwarancję:

  • QRP20/90 o dyspersji horyzontalnej 90 stopni
  • QRP20/120 o dyspersji horyzontalnej 120 stopni

Więcej szczegółów
Producent: https://www.alconsaudio.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

WIĘCEJ PUBLIKACJI – ALCONS AUDIO: TUTAJ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj