Perturbator już w czerwcu w Polsce

0

Tak na ‘”chłopski rozum”, gdybyście szukali w wikipedii – francuski dark synth-pop… brzmi trochę groteskowo, prawda? A jednak. Perturbator zdobył ponad 61 tysięcy fanów na FB, czy aż tylu ludzi mogło się pomylić? Chyba jednak nie.

Twórca grupy, James Kent, zainspirowany cyberpunkiem i japońską animacją z „Akirą” zainicjował coś, co szybko zaskarbiło sobie sympatię słuchaczy zarówno elektroniki, jak i metalu. Tajemnicze, mroczne brzmienie Perturbator przyciąga fanów, niczym magnes opiłki żelaza.

Najnowszy album grupy, „The Uncanny Valley” – zebrał wyłącznie pozytywne recenzje.

John Carpenter, Lazerhawk, Vangelis, Carpenter Brut – jeżeli nie znacie Perturbatora a te nazwy budzą w was dreszczyk emocji, koniecznie musicie pojawić się na koncercie.

Więcej o zespole szukajcie na www.facebook.com/Perturbator.

Supportem dla Perturbator będzie występ grupy Nightrun87.

Nightrun87 jest projektem muzycznym stworzonym przez Williama Malcolma, amerykańsko-brytyjskiego wokalistę, muzyka i kompozytora wychowanego w Polsce. Projekt powstał w ferworze twórczej ekspresji, charakteryzuje się dużą dawką energii, elektryzującymi brzmieniami syntezatorów oraz porywającym wokalem muzyka. Nightrun87 jest jednoosobowym live actem audiowizualnym, który nawiązuje do synthwave’u oraz popu z lat 80. Pod koniec 2016 roku teledysk do utworu „Video Girl” zdobył nagrodę w plebiscycie Doki za Najlepsze Video.

Więcej o Nightrun87 przeczytacie na www.facebook.com/nightrun87.

Koncert Perturbator i Nightrun87 odbędzie się 9 czerwca 2017 w klubie B90 w Gdańsku.

Bilety w cenie 45 zł (przedsprzedaż) / 55 zł (w dniu koncertu) do nabycia online na tickets.soundrive.pl i www.eventim.pl lub w dniu koncertu w kasie Klubu B90 (ul. Elektryków, Gdańsk Stocznia)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here