Noel Gallagher z nowym krążkiem już jesienią

0

Były lider Oasis, Noel Gallagher, wyjawił plany dotyczące wydania nowego solowego albumu.

O ile nie stanie się nic nieprzewidzianego, artysta planuje wydać krążek już pod koniec tego roku.
Wydaje mi się, że ustaliliśmy datę premiery na listopada – mówi w jednym z wywiadów.

Tytuł albumu i piosenek Gallagher trzyma jeszcze w tajemnicy.

Wcześniej muzyk informował tylko, że nagrania mają być gotowe jeszcze przed festiwalem Glastonbury 2017, możemy zatem mieć nadzieję, że do czerwca do sieci wycieknie już trochę konkretów 😉

Dano mi deadline i wszystko, czyli mastering, oprawa graficzna, teledyski, mają być gotowe, zanim zagram w czerwcu na Glastonbury – powiedział artysta w rozmowie z BBC 6 Music. – Kiedy zdecydowałem się na nagrania z Davidem Holmesem, musiałem zgodzić się z jego metodami pracy, a jedna z nich zakłada, że cały materiał powstaje w studiu. Zaczęliśmy u niego w domu, w Belfaście. Wcześniej nigdy tak nie pracowałem. Czyli, nie wiadomo, co z tego wyjdzie, dopóki praca nie będzie zakończona. Wszystko cały czas się zmienia, co jest wspaniałe – dodał Gallagher.

Producent albumu wyjawił tylko, że fani Noela będą zaskoczeni, a płyta będzie miała zabawowy feeling.

Noela Gallaghera wcześniej będzie można usłyszeć na nowej płycie Gorillaz. Utwór “We’ve Got the Power” z udziałem rockmana i Jenny Beth z Savages trafił na album “Humanz”, który pojawi się w sprzedaży 28 kwietnia. Utworu posłuchacie poniżej.

Poprzednia płyta wokalisty, “Chasing Yesterday”, miała premierę w lutym 2015 roku. Wydany został pod szyldem Noel Gallagher’s High Flying Birds. Anglik promował płytę także w Polsce. Był jedną z gwiazd Orange Warsaw Festival.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here