Mroczniej się nie da – Behemoth supportem Slayera w Polsce

0

Jak informowaliśmy w styczniu, na 4 czerwca zapowiedziano ostatni koncert grupy Slayer w naszym kraju. Dziś dodajemy jeszcze wisienkę do tego jakże wspaniałego tortu – legendarną grupę supportować będzie nie kto inny, jak polski Behemoth!

No to szykuje się wieczór pełen wrażeń! Już sama informacja o ostatniej trasie koncertowej Slayera elektryzuje, jednak w połączeniu z supportem w postaci polskich metalowców z Behemoth… Mroczniej i lepiej się już po prostu nie da.

4 czerwca zespół wystąpi po raz ostatni w Polsce w ramach trasy Final World Tour w Arenie Gliwice.

Więcej o koncercie na www.uptone.pl/muzyka/the-end-is-near-slayer-zapowiada-ostatnia-trase-koncertowa.

Behemoth to jeden najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich zespołów death metalowych. Założony w 1991 roku w Gdańsku przez Nergala, lidera zespołu, Behemoth odegrał jedną z najważniejszych ról w tworzeniu polskiego metalu.
Zespół aktualnie promuje swój 11. album “I Loved You At Your Darkest”. Najnowszy album to miażdżąca salwa czarnego metalowego majestatu, przesycona grzmiącymi perkusyjnymi kanonadami i wzniosłymi chórami liturgicznymi, przywodzącymi na myśl klimat z klasycznych horrorów.

– Tak naprawdę, dzięki tej płycie chciałem na nowo zdefiniować siebie. “I Loved You At Your Darkest” jest bardziej dynamiczną płytą. Z jednej strony jest ekstremalna i radykalna, ale z drugiej strony jest bardziej rockowa niż jakakolwiek inna płyta Behemotha dotychczas.
– wyjaśnia Nergal.

Slayer to ewidentnie pionierzy całego gatunku muzycznego, będący wzorem i szczytem aspiracji dla innych. Ponad 37 lat na scenie. 12 albumów studyjnych i wiele albumów koncertowych, na koncie 3000 zagranych koncertów we wszystkich zakątkach świata. Zdobywcy pięciu nominacji i dwóch nagród Grammy. Mają własną wystawę w Instytucie Smithsona, uświetnili okładki setki magazynów, przeżyli stratę jednego z założycieli zespołu.

Więcej o zespole na www.facebook.com/slayer.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here