Lubicie jazz? Nawet jeśli nie lubicie, muzyka Tubis Trio powinna się wam spodobać.

Panowie wykonują autorskie kompozycje, których styl nakreśla improwizacja zaczerpnięta z jazzu, ale otwarta na szersze horyzonty. Inspirację czerpią z szeroko pojętej muzyki, czasami sięgając nawet po tematy muzyki pop, ale przerobione z największym kunsztem artystycznym.

To docenione przez krytyków trio jazzowe tworzą od 2008 roku Maciej Tubis (fortepian), Paweł Puszczało (kontrabas) oraz Przemek Pacan (perkusja).  Ich wydana w 2009 roku płyta „Live In Luxembourg”, została wybrana jedną z najlepszych płyt jazzowych na świecie według brytyjskiego magazynu Jazzwise. Po licznych występach zespół rozpoczął 2012 rok od entuzjastycznie przyjętego koncertu na żywo w radiowej Trójce otrzymując rekomendację: „Trójkowy Znak Jakości”. Kompozycje z koncertów z tego roku mają być zarejestrowane na pierwszej studyjnej płycie zespołu.

Tyle w skrócie o zespole. Utwór “Monday On My Way” promuje płytę “The Truth” (Challenge Records, 2017), której premiera ma się odbyć 8 września.

Zespół wyrusza też w trasę koncertową promującą wydawnictwo. Pierwszy z 13 przewidzianych koncertów odbędzie się w 10 października w Łodzi.

Pełną listę koncertów i kilka słów o zespole znajdziecie też na www.facebook.com/pg/tubistrio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here