“Zrób to sam”, czyli nowa odsłona składanej gitary Furch LJ10-CM

0

Czeska firma łamie wszelkie możliwe konwenanse. Składana gitara tej marki zyskała sobie naprawdę spore grono fanów. Trudno się dziwić, bo tak konstrukcyjnie jak i brzmieniowo, gitary Furch z serii Travel Guitars naprawdę zaskakują.

Nowa wersja gitary Little Jane otrzymała wzmocniony łącznik pomiędzy pudłem rezonansowym, a gryfem i główką. Połączenie główki z gryfem wykonane jest tym razem z aluminium lotniczego. Dzięki temu gitara zyskała na sztywności i wytrzymałości konstrukcji. Oczywiście znajdziemy też otwór boczny, służący do chowania gryfu po rozłożeniu. Jednak firma wyraźnie zaznacza, że otwór ten służy również do większego eksponowania dźwięku. Jeśli jednak gitara w pewnych sytuacjach okaże się zbyt głośna, otwór można zasłonić.

Furch LJ10-CM zbudowano na bazie czerwonego cedru oraz mahoniu. Dzięki temu gitara brzmi jeszcze pełniej i cieplej. Niestety nie znalazło się miejsce na elektronikę. Jednak nic straconego. Na specjalne zamówienie każdy może zażyczyć sobie elektronikę LR Baggs Element.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.furch.cz oraz na stronie polskiego dystrybutora www.adamusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here