Marek Dyjak z nową płytą we Wrocławiu

0

Marek Dyjak przyjeżdża do Wrocławia promować swoją najnowszą płytę pt. Pierwszy Śnieg. Premierowy koncert prezentujący materiał z płyty odbędzie się 11 lutego w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze.

Pierwszy Śnieg to zapowiedź powrotu Dyjaka do jego korzeni, do pięknej poezji, ważnych tekstów i muzyki w jedynej słusznej dla niego, molowej tonacji. Na płycie pojawiają się teksty Mirosława Czyżykiewicza, Jana Kondraka, Jacka Musiatowicza i Roberta Kasprzyckiego, które mogą znaleźć bezpośrednie odniesienie do ostatnich wydarzeń z jego życia.

Oprawa muzyczna w postaci akordeonu (Marek Tarnowski), trąbki (Jerzy Małek), kontrabasu (Michał Jaros), piana (Grzegorz Jabłoński), perkusji (Mateusz Modrzejewski), dały mu potężne pole do interpretacji, co już od lat jest cechą charakterystyczną jego twórczości. Producentem i aranżerem płyty jest wieloletni trębacz Dyjaka -Jerzy Małek.

Wróciłem do moich ukochanych poetów i wierszy. Znów wybrałem pieśni w które wierzę. Jestem trochę starszy, już po 40-stce i dzisiaj te teksty nie straciły nic na moim ich rozumieniu. Uwielbiam te piosenki śpiewane przez ich autorów i postanowiłem je także zaśpiewać. Pragnę podziękować autorom tych starych, i tych całkiem nowych pieśni, które powstały na tę płytę. Długo szukałem w sobie powodu by spróbować jeszcze raz być interpretatorem. Śpiewanie swoich postanowiłem odłożyć na później, może na koniec…” mówi Marek Dyjak

Koncert odbędzie się 11 lutego 2017 roku o godzinie 20.00 w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze.

Bilety: 70 zł – I miejsca, 55 zł – II miejsca, 40 zł – wejściówki (studenci i uczniowie) dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.biletyna.pl.
Zainteresowanych rezerwacjami, prosimy pisać na: [email protected]

Więcej informacji o artyście znajdziecie na jego oficjalnym profilu www.facebook.com/dyjakpl i www.marekdyjak.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj