“Mangi Xaar” to muzyczna opowieść o powrocie do domu. W nagraniu gościnnie udział wziął Pablopavo.

Drugi teledysk promujący wydany w 2016 roku album zespołu Mamadou&SamaYoon – Umbada wyreżyserowała Aleksandra Gronowska.

Zespół Mamadou&SamaYoon powstał w 2014 roku z inicjatywy charyzmatycznego senegalskiego artysty Mamadou Dioufa oraz saksofonisty Grzegorza Rytki(DAAB, Szwagierkolaska). Panowie do współpracy zaprosili muzyków grających na co dzień w znanych, polskich zespołach, takich jak T.Love, Daab, Kapela ze Wsi Warszawa czy Kayah & Transoriental Orchestra. Efektem spotkania tak wielu różnorodnych osobowości muzycznych, jest multikulturowy, profesjonalny i kompletny artystycznie projekt, który wnosi świeży, słowiańsko-afrykański powiew na światową scenę muzyczną.

Koncerty Mamadou&SamaYoon to ciekawa podróż poprzez kulturę i zwyczaje afrykańskie, a w połączeniu z tanecznym charakterem utworów, się doskonałą strawą zarówno dla ciała jak i duszy. Teksty piosenek napisane są głównie w języku wolof (ojczystym języku Mamadou). Opowiadają o tęsknocie za krajem, miłości, o tradycji, szacunku do drugiego człowieka, poszukiwaniu wiedzy.

W kwietniu 2016 roku zespół wydał swoją płytę “Umbada” w wytwórni For Tune, która znalazła się na prestiżowej liście WORLD MUSIC CHARTS EUROPE wśród najlepszych albumów 2016r. w Europie.

Krążek “UmbadaMamadou&SamaYoon kupicie na http://store.for-tune.pl, a informacji o artyście szukajcie na https://www.facebook.com/Mamadou i http://samayoon.com.