Choć z początku piosenka miała powstać tylko na potrzeby kampanii realizowanej przez Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016, jednak Julia Marcell szybko wciągnęła się w jej  niesamowite rytmy. Dzięki temu już teraz możecie posłuchać jedynej w swoim rodzaju wersji “Like a Rolling Stone”.

Cover “Like a Rolling Stone” początkowo powstał na potrzeby kampanii realizowanej przez Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016, mającej na celu popularyzację wiedzy o literaturze i promocję czytelnictwa.

Praca nad nagraniem szybko zainspirowała pomysł na teledysk, którego realizacji podjęły się dwa warszawskie studia: Bites (produkcja) oraz Badi Badi (postprodukcja).

Oprócz wyjątkowej strony muzycznej, utwór Boba Dylana to niezwykły literacko tekst niosący wiele znaczeń, twórców teledysku (odpowiedzialnych za scenariusz i reżyserię Julię Marcell i Jakuba Laskusa) najbardziej zainteresował jego uniwersalny wymiar, który w otaczającej nas zawierusze polityczno-ekologicznej daje się odczytać na nowo. Osadzony w przestrzeni kosmicznej obraz jest refleksją na temat poczucia pustki i zagubienia w nadmiarze i próżności współczesnego, rozwiniętego świata.

Julia Marcell to laureatka Paszportu “Polityki”. Na koncie ma płyty “It Might Like You” (2009), “June” (2011) , “Sentiments” (2014) oraz “Proxy” (2016). Jej dyskografię uzupełnia EP-ka “Storm” (2007). Artystka napisała też muzykę do filmu “Jak całkowicie zniknąć” Przemysława Wojcieszka.

Więcej o artystce na www.facebook.com/JuliaMarcellmusic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here