“Lift” – najbardziej wyczekiwany klip Radiohead już dostępny

0

23 czerwca w sprzedaży pojawiła się płyta “OK Computer OKNOTOK 1997-2017”. Krążek zawiera niewydaną dotychczas studyjną wersję piosenki “Lift”.

Utwór pochodzący z sesji nagraniowych do “OK Computer” nigdy nie trafił do oficjalnego składu płyty. Pomimo to, “Lift” od samego początku stał się wśród fanów jednym z najpopularniejszych kawałków. Jak tłumaczyli członkowie zespołu, nie zdecydowali się go umieścić, ponieważ nie chcieli stać się zbyt popularni.

Piosenki wysłuchacie pod adresem https://open.spotify.com/track/0EbIifYAM9wTYlPzKgTwFA

Na płycie “OK Computer OKNOTOK 1997 2017” znalazły się trzy niepublikowane wcześniej utwory (poza wspomnianym “Lift” jeszcze “Man of War” i “I Promise”) oraz osiem nagrań pochodzących ze stron B singli.

Materiał został poddany nowemu remasteringowi, wykonanemu wprost z oryginalnych analogowych taśm-matek. Premiera albumu już dziś, 23 czerwca.

Reedycja albumu “OK Computer (edycja “OKNOTOK”) składać się będzie z utworów:
1. Airbag
2. Paranoid Android
3. Subterranean Homesick Alien
4. Exit Music (For a Film)
5. Let Down
6. Karma Police
7. Fitter Happier
8. Electioneering2
9. Climbing Up the Walls
10. No Surprises
11. Lucky
12. The Tourist

1. I Promise
2. Man of War
3. Lift
4. Lull
5. Meeting in the Aisle
6. Melatonin
7. A Reminder
8. Polyethylene (Parts 1 & 2)
9. Pearly
10. Palo Alto
11. How I Made My Millions

Z płyty “OK Computer” pochodzą takie klasyki Radiohead jak “Paranoid Android”, “Karma Police”, “Lucky” czy “No Surprises”. Album został nagrodzony Grammy w kategorii najlepszy album alternatywny. Był też nominowany do Mercury Prize, ale przegrał z “New Forms” Roniego Size’a i Reprazent. W Wielkiej Brytanii krążek pokrył się 5-krotną platyną, a w Stanach Zjednoczonych podwójną.

Ostatni longplay angielskiego kwintetu Radiohead to “A Moon Shaped Pool” z maja 2016 roku. Grupa będzie gościła na tegorocznym Open’erze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here